Komunikacja 30 lip 2020 | kp
Rozpoczyna się remont ul. Magnuszewskiej i Nowotoruńskiej

fot. ZDMiKP

Około dwóch miesięcy potrwa remont ul. Magnuszewskiej i kolejnego odcinka ul. Nowotoruńskiej. To uzupełnienie wcześniej prowadzonych inwestycji. Pochłonie dwa miliony złotych.

W czwartek (30 lipca) Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy poinformował o podpisaniu z wykonawcą umowy. W najbliższym czasie bydgoskie ulice przejdą modernizację. 

Remont ul. Nowotoruńskiej bez większych utrudnień w ruchu

Od przejścia dla pieszych ze skrzyżowaniem z ul. Toruńską w kierunku Kazimierza Wielkiego – rozpoczynające się roboty na tym odcinku ul. Nowotoruńskiej to uzupełnienie remontu z ubiegłego roku. Poprzednio wymieniona została nawierzchnia bezpośrednio przed skrzyżowaniem. Teraz prace prowadzone będą także w nocy, co zapobiegnie zamknięciu ulicy. – Na przedmiotowym odcinku pojawią się tylko zwężenia i ograniczenia prędkości – przekazuje ZDMiKP.

Modernizacja ul. Magnuszewskiej wraz z chodnikami i zatokami autobusowymi

Prace na ul. Magnuszewskiej rozpoczną się wraz z początkiem sierpnia. – Wymieniona zostanie cała konstrukcja drogi oraz zmodernizowane zostaną zatoki autobusowe, które wyłożone będą trwałą kamienną kostką. Peron w kierunku ul. Wojska Polskiego zostanie dodatkowo wydłużony – informują drogowcy.

fot. ZDMiKP

W związku z remontem jedna jezdnia zostanie wyłączona z ruchu, a na drugiej wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy. Zmiany dotyczyć będą także miejsc przystanków autobusowych – powstaną punkty tymczasowe. – Także trzeba zwracać szczególną uwagę na tymczasowe oznakowanie – zaznacza ZDMiKP. – Roboty na tym odcinku zajmą około dwóch miesięcy. Na zakończenie odnowione zostanie oznakowanie poziome.

fot. ZDMiKP

źródło: ZDMiKP

kp Autor