Komunikacja 15 lip 2019 | Redaktor
Trwa rozbiórka wiaduktu na ul. Armii Krajowej [ZDJĘCIA]

fot. bw

Na trasie na Gdańsk kontynuowane są prace wyburzeniowe. Wiadukt na wschodniej jezdni ul. Armii Krajowej zostanie zastąpiony nową konstrukcją. Inwestycja pochłonie 20,4 mln złotych.

Wiadukty, przerzucone nad torami dwóch linii kolejowych (Bydgoszcz – Kutno oraz magistrali węglowej) wraz z dwujezdniową ul. Armii Krajowej oddano do użytku w 1984 roku. Wiadukt wschodni jednak, jak informuje ratusz, nie spełniał już norm stawianych obiektom o dużym natężeniu ruchu, był w złym stanie technicznym, przystąpiono więc do przebudowy.

Zdemontowano już segment znajdujący się nad ulicą Modrzewiową, przejazd pod wiaduktem w kierunku osiedla Leśnego jest zamknięty. Objazd wytyczono ulicami Kamienną i Sułkowskiego. Na jezdni przy cmentarzu wprowadzono ruch dwukierunkowy.

fot. bw

Rozbiórka starego wiaduktu i budowa pochłoną ponad 20 mln złotych. Podstawowe prace, które umożliwią przejezdność, mają zakończyć się jeszcze w tym roku. Stalowe elementy będą objęte 15-letnią gwarancją na korozję.

Po nowej konstrukcji będą mogli poruszać się także piesi i rowerzyści, którzy w ten sposób będą mogli dotrzeć do terenów Lasu Gdańskiego.

fot. bw

Ratusz zakłada też przebudowę przejść wraz z budową przejazdów rowerowych na wysokości ul. Czerkaskiej oraz wyprowadzenie ruchu pieszych i rowerzystów na drogę przeciwpożarową w Lesie Gdańskim (dawny trakt do Czarnówka). W przyszłości przebudowany ma również zostać obiekt po stronie zachodniej.

źródło: Bydgoszcz.pl, oprac. red.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor