Koszykówka 4 cze 2020 | Krzysztof Drozdowski
Kto zagra, a kogo zabraknie w nowym składzie Enea Astorii

mat. Enea Astoria

Enea Astoria pozyskała już kilku nowych graczy oraz członków sztabu szkoleniowego. Jednak to jeszcze nie koniec wzmocnień. Przyszłość kilku graczy jest jeszcze nie znana a kilku już nie zobaczymy w nowym sezonie.

24-letni Jakub Nizioł został najnowszym nabytkiem Enea Astorii Bydgoszcz, która wzmacnia się przed nowym sezonem. Nizioł to były zawodnik Śląska Wrocław w sezonach 2012-2014 i WKK Wrocław w sezonie 2014-2015. Grał również w lidze NCAA. W sezonie 2015/2016 w Howard College a nastepnie przez trzy sezony w Cal Poly Mustangs. Tam notował średnio 6,1 pkt. na mecz, 2,7 zbiórki i 0,8 asysty. Po powrocie do Polski został zakontraktowany przez Legię Warszawa, gdzie zagrał w 19 spotkaniach, w których średnio notował 4,4 pkt. na mecz, 2,1 zbiórki i 0,3 asysty. 

Oprócz Nizioła Astoria wcześniej podpisała kontrakt z Wiktorem Rajewiczem.

Wywodzący się z Zielonej Góry zawodnik ma za sobą epizody w w młodzieżowych reprezentacjach Polski. Z Astorią związał się trzyletnim kontraktem. W poprzednim sezonie grał w II lidze, gdzie grając średnio 22 minuty notował 11,9 punktu, 2,5 zbiórki i 3,4 asysty.

W nadchodzącym sezonie zagrają również Corey Sanders, Dorian Szyttenholm, Michał Aleksandrowicz, Michał Chyliński, Łukasz Frąckiewicz, Paweł Kopycki, Michał Krauski i Marcin Nowakowski.

Niestety w barwach Astorii nie zobaczymy już Michała Nowakowskiego, AJ Waltona i Adama Kempa. Przyszłosć Mateusza Zębskiego i Krisa Clyburna nadal stoi pod znakiem zapytania.

 

Inf. na podst. Enea Astoria

 

Krzysztof Drozdowski

Krzysztof Drozdowski Autor

Publicysta, autor wielu książek historycznych.