Koszykówka 8 maj 2019 | Redaktor

Enea Astoria remisuje po czterech meczach z Rawlplugiem Sokół Łańcut 2:2 w półfinale 1. ligi koszykówki mężczyzn. O godz. 19.00 zaczyna się decydujące starcie.

Transmisje prowadzi MultiSport Live:

Świetna pierwsza kwarta koszykarzy Enea Astorii Bydgoszcz. prowadzimy 24:14.

Popisowa gra naszych koszykarzy. Druga kwarta 29:15 dla bydgoszczan. Grzegorz Kukiełka z 14, a Marcin Nowakowski z 10 punktami na koncie. Rywale w pierwszej połowie trafili tylko dwa razy za trzy punkty.

Do przerwy 53:29 dla Enea Astorii Bydgoszcz.

Do finału awansował już zespół FutureNet Śląsk Wrocław, który w piątym meczu pokonał 82:81 STK Czarnych Słupsk.

Trzecia kwarta potwierdza dominację bydgoskich koszykarzy. Wygrywamy 22:16. Koszmarne statystyki rywali. Nie trafiają za trzy punkty, ale pudłują też seryjnie z rzutów osobistych - trafili tylko 8 z 23 prób.

Mamy to! Enea Astoria w finale 1. ligi. Bydgoscy koszykarze wygrali 89:66.

W finale bydgoszczanie zagrają z FutureNet Śląsk Wrocław. Pierwszy mecz we Wrocławiu w najbliższą sobotę (11 maja).