Kultura 16 sty 16:40 | mk
Akademickie Kolędowanie w niedzielę online

Akademickie Kolędowanie 2020, fot. A. Obiała, UKW

XIII edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Chórów Akademickich „Akademickie Kolędowanie” odbędzie się w niedzielę 17 stycznia o godz. 17.00. Tym razem utwory zostały nagrane - premiera koncertu odbędzie się online.

Pierwszy festiwal zorganizowano w styczniu 2009 roku. Dotychczas poszczególne chóry kolędowały w parafiach diecezji bydgoskiej, wspólnie gromadziły się natomiast na koncercie galowym, w Bazylice Mniejszej pw. św. Wincentego à Paulo w Bydgoszczy.

- Podczas tego koncertu wszystkie zaproszone chóry śpiewają kolędy i pastorałki w opracowaniach wybitnych polskich kompozytorów, a także wykonują wspólnie wybrane utwory, co w wykonaniu kilkusetosobowego zespołu chóralnego oraz Orkiestry Wojskowej w Bydgoszczy brzmi zawsze wyjątkowo, szczególnie w okresie Świąt Bożego Narodzenia - pisze rzecznik Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, Tomasz Zieliński. - Tym razem pandemia zmieniła nam plany, ale nie oznacza to, że kolęd nie posłuchamy - dodaje. 

W bieżącej edycji festiwalu uczestniczą chóry: Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, Uniwersytetu Technologiczno-Przemyslowego, Chór Kameralny Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, Orkiestra Wojskowa w Bydgoszczy oraz organizator - Chór Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.

Transmisja będzie dostępna  na portalu YouTube, na profilu Wydziału Edukacji Muzycznej UKW.mk Autor