Kultura 20 lip 2021 | mk
Bella Skyway Festival tym razem z księżniczkami Disneya [ZAPOWIEDŹ]

mat. Bella Skyway Festiwal

Dwunasta edycja toruńskiego festiwalu świateł rozpocznie się 17 sierpnia. W tym roku wydarzeniu partneruje Disney – na dwóch ścianach Collegium Maximum UMK wyświetlane będą pokazy nawiązujące do bohaterek filmów animowanych.

Tradycyjnie sierpniowe niebo nad Toruniem rozświetlą mappingi – iluminacje na ścianach budynków. Tym razem bohaterkami jednej z projekcji, stworzonej przez portugalskich artystów z grupy Ocubo, będą księżniczki i królowe z filmów Disneya. W iluminacji zatytułowanej „Wielkie Święto Księżniczek: Niebo pełne odwagi i dobroci” widzowie zobaczą m.in. słynne sceny z udziałem Ariel z „Małej syrenki”, Tiany z „Księżniczki i żaby”, Roszpunki z „Zaplątanych”, Meridy z „Meridy Walecznej”, Vaiany z „Vaiana: Skarb oceanu” oraz Anny i Elsy z „Krainy lodu”. 

-  Takiego projektu jeszcze w historii Bella Skyway Festival nie było. Po raz pierwszy publiczność będzie oglądać mapping nie na jednej, a jednocześnie na dwóch ścianach Collegium Maximum UMK – mówi mówi Krystian Kubjaczyk, dyrektor festiwal. - Uzupełnieniem projekcji będą efekty wodne i lasery. 

Podobnie jak rok temu, wstęp na festiwal będzie biletowany. Ma to pozwolić organizatorom zadbać o rygory sanitarne, przeprowadzić wydarzenie od strony logistycznej. Bilety przed rozpoczęciem festiwalu można nabyć elektronicznie, w cenie 10 zł, w tygodniu festiwalowym w cenie 15 złotych. Wstęp dla dzieci poniżej 3 lat będzie bezpłatny. Bilety będą obowiązywały na konkretny dzień festiwalu.

Impreza potrwa do 21 sierpnia. Szczegóły na www.bellaskyway.pl.

mk Autor