Kultura 12 lip 2019 | Redaktor

W środę (10 lipca) ukazała się trzecia solowa płyta Remigiusza Kuźmińskiego, Pałuczanina, absolwenta Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Swoje nagrania bezpłanie udostępnia w sieci.

Nowa płyta bydgoskiego artysty zawiera jego autorskie kompozycje oraz utwory innych kompozytorów, m.in. takie przeboje jak „Lubię wracać tam, gdzie byłem” czy „Życia mała garść”. Utrzymana jest w klimacie nastrojowego pop-jazzu i piosenki literackiej. Albumu można wysłuchać w całości na oficjalnej stronie www.remigiuszkuzminski.pl oraz na YouTube (https://www.youtube.com/playlist?list=PLKVt8Pblz6I1Kb_niC5Mwzua8DOM0pExu)

Kuźmiński studiował na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, w klasie wokalistyki jazzowej dr hab. Joanny Żółkoś-Zagdańskiej, wokalistyki klasycznej prof. Krzysztofa Szydzisza, dyrygentury jazzowej prof. Andrzeja Zubka oraz dyrygentury klasycznej prof. Moniki Wilkiewicz i prof. Radosława Wilkiewicza. Studia ukończył w czerwcu 2007 roku

Jest rodowitym Pałuczaninem. Urodził się w Szubinie, wychowywał w Zalesiu Barcińskim, kształcił się w Inowrocławiu. Zadebiutował na scenie w wieku sześciu lat. Występował oraz zdobywał nagrody na festiwalach i konkursach muzycznych. Wokalista nagrywa w Bydgoszczy, występuje na estradach w całym kraju.

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor