Kultura 27 sty 2021 | mk
Bydgoskie Klasyki będą mieć stałe miejsce w Exploseum

List intencyjny MOB i Stowarzyszenie Bydgoskie Klasyki podpisało 27 stycznia, fot. W. Woźniak, MOB

Na terenie dawnej fabryki DAG Bromberg ma powstać Centrum Klasycznej Motoryzacji i Historii Techniki.  Starać się o to będą wspólnie Stowarzyszenie Bydgoskie Klasyki i Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy.

- Stowarzyszenie Bydgoskie Klasyki to grupa entuzjastów z różnych środowisk motoryzacyjnych. Zainspirowani działaniami Poznańskich Klasyków Nocą tworzą cykliczne imprezy integrujące miłośników old i youngtimerów, niezależnie od marki czy modelu - tłumaczy Natalia Szczerbińska, specjalistka ds. promocji Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy.

Motoryzacyjne eksponaty ma swoich zbiorach także MOB. To m.in. komary - sławne motorowery produkowane przez Romet. Gromadzeniem obiektów z różnych mieszczących się w Bydgoszczy zakładów przemysłowych zajmuje się Dział Historii Techniki. Reprezentuje on Exploseum (obiekty dawnej fabryki DAG Bromberg), będące częścią Muzeum Okręgowego.

fot. W. Woźniak/MOB

Połączone zamiłowniem do „klasyków” muzeum i stowarzyszenie 27 stycznia podpisały list intencyjny. Strony deklaruję w nim dołożenie starań o jak najszybsze utworzenie w Bydgoszczy Centrum Klasycznej Motoryzacji i Techniki. - Mamy nadzieję już wkrótce zaprosić na pierwsze działania, które odbędą się w nowym miejscu - pisze pracowniczka Muzeum.

Na podstawie: komunikat Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy

Zobacz także: Bydgoskie Klasyki Nocą [ZDJĘCIA]

mk Autor