Kultura 6 lut 2023 | Grzegorz Dudziński
„Człowiek znika, pieśń nie ginie” – koncert Przemysława Grudzińskiego

fot. własne

Zapraszamy na wieczór z piosenkami Jacka Kaczmarskiego – najwybitniejszego polskiego autora piosenki literackiej, zmarłego w 2004 roku. Będzie to wybór przekrojowy: od młodzieńczych pieśni po wiersze dojrzałego artysty; utwory z wielką historią w tle oraz intymne liryki; ballady o humorystycznym zabarwieniu, jak i literackie ekfrazy.

Usłyszymy utwory powszechnie znane i te rzadziej wykonywane, ukazujące refleksyjny charakter poezji Kaczmarskiego. Ich wspólnym mianownikiem jest jednostka ludzka i jej ponadczasowe próby mierzenia się z Losem.

Wykona je Przemysław Grudziński – gitarzysta, wokalista i pasjonat twórczości Jacka Kaczmarskiego. Wielokrotnie nagradzany i wyróżniany na konkursach i przeglądach piosenki poetyckiej, m.in. laureat II miejsca w ogólnopolskim konkursie twórczości Jacka Kaczmarskiego „Źródło wciąż bije” 2022 w Bydgoszczy.

Interpretacje Przemysława Grudzińskiego to spójne i przemyślane koncepcje; wolne od biernego naśladownictwa przy jednoczesnym zachowaniu pierwotnego charakteru wykonywanych kompozycji. Jego występy to osobista opowieść o fascynacji twórczością Poety; wykonania pełne pasji, wzbogacone interesującymi zapowiedziami utworów.

Światłownia, Bydgoszcz, ul. św. Trójcy 15, 10 lutego (piątek), godz. 18.00.

Wstęp cegiełka 18 zł (niepełnosprawni, seniorzy), 20 zł - pozostali.

 

Grzegorz Dudziński

Grzegorz Dudziński

Grzegorz Dudziński Autor

Dziennikarz z dwudziestoletnim stażem pracy w gazetach ogólnopolskich, absolwent Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego, laureat nagrody Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich za „wybitne osiągnięcia dziennikarskie”.