Kultura 19 kwi 2018 | Redaktor
Daj sobie czas na sztukę. Weekend w Muzeum Okręgowym

materiały Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy

Bydgoskie muzeum włącza się w akcję Dzień Wolnej Sztuki. W sobotę (21 kwietnia) w Galerii Sztuki Nowoczesnej muzealnicy zaproponują bliższe poznanie pięciu wybranych dzieł. Wstęp wolny przez cały dzień.

– Badania mówią, że zwiedzający muzea statystycznie spędzają przed każdym dziełem sztuki osiem sekund. Wchodząc do muzeum, czujemy się zmuszeni do obejrzenia wszystkich dzieł, które się w nim znajdują – wyjaśniają bydgoscy muzealnicy. Jako alternatywę do szybkiego i pobieżnego zwiedzania proponują Dzień Wolnej Sztuki, czyli polską edycją międzynarodowej akcji muzealnej Slow Art Day.

Tego dnia, w sobotę 21 kwietnia, w Galerii Sztuki Nowoczesnej na Wyspie Młyńskiej (ul. Mennica 8) będą zachęcać do bliższego zapoznania się z  pięcioma pracami ze zbiorów muzeum: „Śniadaniem w muzeum”grupy Łódź Kaliska, „Uwerturą” Anna Güntner, „Parasolem” Tadeusza Kantora, niezatytułowaną pracą Grzegorza Klamana i „Krzykiem” Stanisława Brzękowskiego.

Akcja potrwa w godzinach 12.00–14.00 (pierwsza godzina będzie poświęcona na zwiedzanie, druga na dyskusję). Wstęp wolny do galerii przez cały dzień.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor