Kultura 9 paź 12:24 | Redaktor
Dawne zdjęcia Nowej Wsi Wielkiej. Wystawa pełna wspomnień [FOTOGRAFIE]

fot. Krzysztof Tomczyk/grupa „Nową Wieś Wielka na starej fotografii”, Facebook

Wspominki i muzyka towarzyszyły wernisażowi, który 2 października odbył się GOK-u w Nowej Wsi Wielkiej. Zebrane przez internautów i mieszkańców archiwalne zdjęcia miejscowości zaprezentowano na wystawie.

Wystawę „Nową Wieś Wielka na starej fotografii” zorganizowano z inicjatywy internautów, zrzeszonych w facebookowej grupie pod tą samą nazwą. O podzielenie się zdjęciami poproszeni zostali także inni mieszkańcy.

- Tych zdjęć mamy sporo, najbardziej zależało nam na archiwalnych fotografiach miejsc, budynków, których już nie ma, ale okazało się, że bardzo popularne są także zdjęcia klasowe i z rozmaitych uroczystości - mówił dla Polskiego Radia PiK jeden z inicjatorów wydarzenia, Piotr Rudzki.

W Gminnym Ośrodku Kultury można było oglądać nie tylko zdjęcia, ale także obrazy Janusza Nowackiego. O oprawę muzyczną zadbali związani z miejscowością artyści.

Ekspozcja została zorganizowana przy udziale Lokalnej Grupy Działania „Trzy Doliny ”, Fundacji „Bezpieczny Świat”, GOK-u w Nowej Wsi Wielkiej, Ilony Gawrońskiej, Andrzeja Nobisa oraz Łukasza Myszki.

Wystawę do czwartku (8 października) można było oglądać w godzinach funckjnowania GOK-u. Prezentację plansz - zdjęcia wraz z opisami - można nadal znaleźć na stronie „Nowa Wieś Wielka na starej fotografii” na Facebooku. Poniżej prezentujemy zdjęcia z ekspozycji. 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor