Kultura 26 lip 09:55 | Redaktor
Dominika Sztonyk w Światłowni

fot. własne

W piątek (28 lipca) o g. 18.00 w bydgoskiej Światłowni wystąpi toruńska wokalistka Dominika Sztonyk. Ta laureatka XVIII Festiwalu Piosenek Jacka Kaczmarskiego zagra swoje utwory autorskie i utwory znanych bardów. Zapewnia, że będzie balladowo i klimatycznie. W Światłowni odbędzie się premiera najnowszego wideoklipu Dominiki Sztonyk.

Dominika Sztonyk – pochodzi z Prudnika, ale od ośmiu lat mieszka w Toruniu. Wokalistka, absolwentka szkoły muzycznej w klasie fletu poprzecznego, wielokrotnie nagradzana w konkursach wokalnych, a za swoje teksty w konkursach literackich. Na swoim koncie ma już autorskie single, które dotarły do list przebojów w rozgłośniach radiowych.

Do dwóch utworów: Szczera Radość i Kiedy Przyjdziesz Ponownie zostały nakręcone profesjonalne teledyski. Dominika ukończyła LO z tytułem Primus inter pares i aktualnie jest studentką psychologii. Tegoroczna finalistka Studenckiego Nobla w kategorii Sztuka. Uwielbia literaturę, interesuje się grafiką i fotografią. Ukończyła kurs języka migowego. Brała udział w warsztatach Teatru Piosenki Romana Kołakowskiego i wystąpiła w czterech spektaklach. Reprezentuje wojskowy Klub CSAiU w Toruniu i ma w swoim dorobku również nagrody w elitarnych konkursach organizowanych przez Klub DGRSZ, m.in. została trzykrotną laureatką Festiwalu Piosenki Lotniczej w Kazimierzu Dolnym. Gościła w programie Marka Sierockiego Młodzi Zdolni Artyści oraz w TVP Bydgoszcz w Życzeniach od serca.

Współpracuje z wybitnymi muzykami. W nowych utworach na gitarze usłyszymy Sławka Kosińskiego, który tworzył z zespołem Lombard, a nadal gra z Urszulą i Sławkiem Uniatowskim. Muzykę do dwóch kolejnych piosenek napisał natomiast bardzo wspierający Dominikę, pochodzący z Florydy, Anthony Little, który współpracował z takimi sławami jak Tina Turner, Justin Timberlake, Backstreet Boys. Dominika lubi piosenki z tekstem. W jej repertuarze można usłyszeć między innymi utwory Agnieszki Osieckiej, Jonasza Kofty, Romana Kołakowskiego, Aleksandry Bacińskiej, Przemysława Gintrowskiego czy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

 
Wstęp – cegiełka na Światłownię w cenie 20 zł. 
 
Grzegorz Dudziński
Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor