Kultura 8 sty 17:44 | mk
Dużo muzyki i nie tylko. Ferie z kulturą online!

Próba medialna „Operowego zawrotu głowy”, Opera Nova w Bydgoszczy, 5 listopada 2020 r./fot. Anna Kopeć

Spektakle, koncerty, zajęcia fotograficzne czy teatralne online - instytucje kultury w regionie zapraszają do korzystania z propozycji na ferie. Coś dla siebie znajdą i młodsi, i dorośli.

W środę (13 stycznia) w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy odbędzie się koncert Orkiestry Kameralnej Capella Bydgostiensis. Zaprezentowane zostaną „Serenada” na orkiestrę smyczkową C-dur Piotra Czajkowskiego i koncert na skrzypce i orkiestrę G-dur Wolfganga Amadeusa Mozarta. Wydarzenie będzie można obejrzeć na kanale YouTube. 

Do 17 stycznia na platformie vod.teatrwielki.pl oraz na kanale YouTube dostępne będą produkcje z repertuaru Opery Nova. Wśród nich koncert sylwestrowo-noworoczny, „Halka” Stanisława Moniuszki, „Manru” Ignacego Jana Paderewskiego i dziecięca miniopera: „Operowy zawrót głowy”.

Teatr Muzyczny w Toruniu ponownie udostępnia koncert „Teatr uczy nas żyć”, nawiązujący do twórczości Zbigniewa Wodeckiego. W repertuarze piosenki artysty w aranżacjach Tomasza Lewandowskiego i w wykonaniu wokalistów Teatru Muzycznego. Koncert dostępny na kanale Teatru do 17 stycznia. (...)

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Bydgoszczy zaprasza na warsztaty online dla dzieci i młodzieży. Podczas spotkań będzie można między innymi  zgłębić tajniki fotografii, wziąć udział w zajęciach teatralnych i muzycznych. Wśród propozycji dla całych rodzin będzie interaktywny spacer po własnej, bliskiej okolicy. Uczestnicy łączyć się będą za pomocą telefonów oraz wspólnie wykonywać atrakcyjne zadania i ćwiczenia. Informacje o zapisach oraz szczegółowy program wydarzeń dostępny na stronie ośrodka.

Toruńska Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka przygotowała program zajęć plastycznych. „Plastyka w ferie fika” to cykl czterech ćwiczeń plastycznych dostępnych online. Do ich wykonania będą potrzebne materiały plastyczne i środki codziennego użytku dostępne w gospodarstwie domowym. Zadania mają zachęcić uczestników do poszukiwań gotowych kształtów w bliskim otoczeniu, tworzenia własnych kompozycji i odkrywania twórczych inspiracji w prostych działaniach.

Zadania zostały tak opracowane, aby do zabawy zachęcić dzieci w różnym wieku. Sfotografowane prace można przesyłać na adres mailowy, a najciekawsze z nich zostaną zaprezentowane na stronie ośrodka. Więcej informacji na temat atrakcji na kanale społecznościowym galerii.

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego zachęca także do korzystania ze strony gry.kujawsko-pomorskie.pl, gdzie, w formie gier edukacyjnych, można odbyć wirtualną wycieczkę po kujawsko-pomorskich parkach krajobrazowych, podróż po regionie śladem Fryderyka Chopina, poznać ciekawostki o zabytkach i atrakcjach turystycznych (...)

Beata Krzemińska, rzeczniczka Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, skróty, zmiany - redakcja

 

mk Autor