Kultura 1 lip 2018 | Redaktor
Fantastyczna Bydgoszcz. Święto popkultury [ZDJĘCIA]

fot. Anna Kopeć

Trwają Bydgoskie Dni Popkultury. Pokazy cosplay, gry planszowe i prelekcje – fani popkultury opanowali Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną (Stary Rynek 24) . Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

fot. Anna Kopeć

Bydgoskie Dni Popkultury odbywają się na terenie WiMBP. Przez całą imprezę będzie można nieodpłatnie pograć w dostępne w wypożyczalni gry planszowe. Organizatorzy zachęcają do gier LARP i RPG. Pierwsze to gry podobne do improwizowanego teatru, odbywające się według przygotowanego wcześniej scenariusza. RPG to także fabularyzowane gry towarzyskie, ale uczestnicy posługują się w nich wyłącznie słowami, a nie grą sceniczną. - Ta rozrywka, oprócz zapewniania doskonałej zabawy, rozwija także kreatywność i wyobraźnię, dlatego zależy nam, by propagować ją wśród jak największej liczby osób – tłumaczą organizatorzy.

W programie także pokazy cosplay i konkurs dla cosplayerów, czyli osób przebierających się we własnoręcznie wykonane stroje związane z fantastyką i popkulturą.

Uczestnicy Dni Popkultury będą mogli także spróbować swoich sił w „próbce” escape roomu oraz pośpiewać w sali karaoke. Dziś też nastąpi rozstrzygnięcie konkursu na najlepsze opowiadanie o „Fantastycznej Bydgoszczy”.

Organizatorami dwudniowej imprezy są Bydgoskie Stowarzyszenie Popkultury „Artemis” i Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy.

Wydarzenie potrwa do godz. 19.00.

fot. Anna Kopeć

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor