Kultura 12 kwi 2018 | Redaktor
Finał VIII Bydgoskiego Festiwalu Pięknego Czytania im. Kazimierza Hoffmana

Każdy z finalistów musiał przeczytać dwa fragmenty utworów - jeden wybrany przez siebie i drugi wskazany przez organizatorów/ fot. Anna Kopeć

Dzisiaj (12 kwietnia) w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury odbył się finał konkursu pięknego czytania, organizowanego przez Fundację Bookcrossing Polska. Uczestnicy walczyli o tytuł mistrza i wicemistrza pięknego czytania grodu nad Brdą.

Do finału zakwalifikowano 20 osób, z blisko 90 uczestników. Musieli oni przeczytać dwa fragmenty utworów – indywidualnie wybrany fragment prozy pisarza polskiego oraz wylosowany fragment tekstu polskiego autora, przygotowany przez organizatora. Zwycięzcy zostali uhonorowani statuetką bydgoskiej Łuczniczki oraz książkami.

Konkurs ma na celu popularyzację książki i czytelnictwa, w tym literatury polskiej, rozwijanie aktywności czytelniczej młodzieży, propagowanie idei pięknego czytania. To również okazja poznania literatury i twórców regionu.

Tegoroczna edycja Bydgoskiego Festiwalu Pięknego Czytania im. Kazimierza Hoffmana była skierowana nie tylko do gimnazjalistów, ale także do uczniów siódmych klas szkół podstawowych z Bydgoszczy i regionu kujawsko-pomorskiego. Uzupełniły go warsztaty z kultury żywego słowa, w których udział wzięli nie tylko finaliści tegorocznej edycji konkursu, ale także wszyscy zainteresowani literaturą.

Tytuł mistrza pięknego czytania przyznano Oliwii Skoniecznej (Gimnazjum nr 17 w ZS nr 4 Bydgoszczy), a wicemistrza Alicji Sperkowskiej (Zespół Szkół w Łabiszynie). Wyróżnienia otrzymali: Marta Boryczka (Gimnazjum nr 1 Sportowe w Bydgoszczy), Wiktoria Hoffman (Zespół Szkół nr 8 w Bydgoszczy) oraz Adam Macko (Zespół Szkół nr 8 w Bydgoszczy).

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor