Kultura 6 lip 15:36 | ak
„Fontanna Muzyki” powraca! Sierpniowe koncerty przy „Potopie” [HARMONOGRAM]

fot. ilustracyjna, Anna Kopeć (archiwum)

Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią powraca cykl koncertów „Fontanna Muzyki”. W sierpniowe soboty w parku Kazimierza Wielkiego zabrzmią najsłynniejsze przeboje musicalowe i filmowe, przedwojenne, a także muzyka kobieca i rozrywkowa. Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny.

„Fontanna Miłości”, „Café Bodo”, „Bydgoszcz jest Kobietą” i „Koncert z Uśmiechem” - to tytuły wydarzeń zaplanowanych w ramach tegorocznej „Fontanny Muzyki”. Każdy z koncertów rozpocznie się o godz. 18.00. 

Poniżej harmonogram i repertuar.

6 sierpnia, „Fontanna Miłości”

Program tego romantycznego koncertu tworzą najpiękniejsze duety operetkowe, a także przeboje musicalowe i filmowe. Nie zabraknie takich hitów, jak słynny duet z „Upiora w Operze” Andrew Lloyda Webbera, liryczny song Tony’ego „Maria” z broadwayowskiego „West Side Story" Leonarda Bernsteina, klasyki zaczerpnięte z salonów 20-lecia międzywojennego, takie jak: „Całuję Twoją dłoń Madame” z repertuaru Mieczysława Fogga czy też operetkowe duety: „Usta milczą, dusza śpiewa”, „Co się dzieję, oszaleję…”

13 sierpnia, „Café Bodo”

Podczas koncertu zaprezentują się absolwenci wokalistyki jazzowej Akademii Muzycznej w Bydgoszczy: finalista ostatniej edycji „The Voice of Poland”, Tadeusz Seibert, wcieli się w tytułowego Bodo, Emilia Czekała śpiewać będzie głosem Ordonki, a towarzyszyć im będzie Orkiestra Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica pod batutą Marka Czekały.  Eugeniusz Bodo - aktor, śpiewak, reżyser, scenarzysta – był jednym z najpopularniejszych artystów przedwojennego polskiego kina oraz teatru rozrywkowego. Filmy „Czy Lucyna to dziewczyna”, „Paweł i Gaweł”, „Robert i Bertrand” oraz „Piętro wyżej” pamiętane są do dziś, także dzięki piosenkom jak np.: kołysance „Ach, śpij, kochanie”, „Umówiłem się z nią na dziewiątą” czy „Sex appeal”. 

20 sierpnia, „Bydgoszcz jest Kobietą”

Tego wieczoru przy fontannie Potop zabrzmią przeboje polskich wokalistek: „Wielka woda”, „Nic nie może wiecznie trwać”, „Co mi Panie dasz”, „Krakowski Spleen”, „Moje serce to jest muzyk” oraz wiele innych z piosenek z repertuaru m.in. Maryli Rodowicz, Anny Jantar, Grażyny Łobaszewskiej czy Ewy Bem, Kayah czy Edyty Górniak. 

Zaśpiewają:

Anna Grzelak - od lat związana z Akademią Muzyczną w Bydgoszczy, początkowo jako studentka, następnie wykładowca śpiewu jazzowego. Laureatka licznych konkursów, często współpracująca z Filharmonią Pomorską w Bydgoszczy oraz Teatrem Muzycznym w Toruniu; Agnieszka Twardowska – wychowanka wydziału Sztuki Muzycznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, laureatka wielu konkursów oraz finalistka V edycji The Voice of Poland, znana również z programu „Twoja twarz brzmi znajomo”, którego była finalistką.

Anna Hnatowicz - obecnie najbardziej rozchwytywana i rozpoznawalna bydgoska wokalistka. Wystąpiła w „Szansie na Sukces”, „X-Factor” i „Mam talent”, a ostatnio fanów zdobyła występem w programie „The Voice of Poland”.

 27 sierpnia, „Koncert z Uśmiechem”

Na zakończenie wakacji soliści, Marcela Wierzbicka oraz Dominik Opaliński, zaprezentują nie tylko swój kunszt wokalny, ale wykażą się również dużym poczuciem humoru i zarażą nim publiczność. Prowadząca koncert, Emilia Czekała, również nie poskąpi kilku dowcipów, a członkowie orkiestry pokazywać będą, w którym momencie „zatiktakać” czy też szybko wstać, by publiczność mogła za nimi powtarzać.

Program koncertu obfitować będzie w wiele znanych melodii, jak np.: „Arię Pericoli”, znaną również jako „Aria ze śmiechem” czy słynne, dowcipne „Gdybym był bogaczem”. Obok Marceli Wierzbickiej-Opalińskiej, Emilii Czekały i Dominika Opalińskiego na scenie wystąpią doskonali muzycy Orkiestry im. Johanna Straussa.

źródło: Oficjalny Serwis Bydgoszczy, zmiany - redakcja

ak Autor