Kultura 9 cze 13:05 | mk
Gdańszczanie obejrzą bydgoską „Halkę”? Rozstrzygnie głosowanie

„Halka” w Operze Nova/fot. Marek Chełminiak (mat. Opery Nova)

Pięć spektakli, w tym „Halka” Stanisława Moniuszki z Opery Nova w Bydgoszczy, „walczy” o projekcję w amfiteatrze parku Oruńskiego w Gdańsku. O tym, które z dzieł zostanie wyemitowane, zdecydują internauci.

Do 13 czerwca czytelnicy Trojmiasto.pl mogą głosować, wskazując operę, którą 17 lipca chcieliby zobaczyć podczas plenerowego seansu. Wśród kandydatów są „Lohengrin” Ryszarda Wagnera z Semperoper w Dreźnie, „Otello” Giuseppe Verdiego z Royal Opera House w Londynie, „Włoszka w Algierze” Gioacchino Rossiniego z Festiwalu Rossiniowskiego w Pesaro, „Rigoletto” Giuseppe Verdiego z Festiwalu Bregencji i „Halka” Stanisława Moniuszki z Opery Nova w Bydgoszczy.

Cykl projekcji w parku Oruńskim organizuje Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku. – Raz w roku, w jeden z wakacyjnych wieczorów, gdańszczanie tłumnie zasiadają przed ogromnym diodowym ekranem, oglądają operę i słuchają komentarza na żywo w wykonaniu znawcy opery i jej wielkiego popularyzatora, Jerzego Snakowskiego – informuje Opera Nova. I liczy na głosy. – Cieszymy się, że nasze przedstawienie znalazło się w tak doborowej „konkurencji” i mamy nadzieję, że również glosy bydgoszczan przyczynią się do wyboru naszej realizacji – podkreśla Ewa Chałat, specjalistka ds. promocji Opery Nova.

mk Autor