Kultura 5 mar 2020 | Redaktor
Hrabina Marica będzie zachwycać już od piątku w Operze Nova

W roli tytułowej wystąpi Małgorzata Grela/ fot. Marek Chełminiak (Opera Nova)

Najbliższy weekend w Operze Nova w Bydgoszczy zapowiada się kobieco. Wystawiona zostanie operetka „Hrabina Marica” Emmericha Kálmána.

Intrygująca opowieść o tym, co w życiu najważniejsze, czyli o miłości, rozgrywa się w środowisku ludzi majętnych, ale i doświadczonych kłopotami. Zaskakujące zwroty akcji wciągają i bawią publiczność. Postaci ukazane w utworze operetkowym nie są jednak banalne, chociażby osoba rządcy majątku hrabiny, którego postępowanie względem własnego ojca i siostry jest niezwykle szlachetne. Zawiłość wydarzeń rozplątuje się w kolejnych scenach. Akcja rozwija się i zaskakuje. Do czego to wszystko prowadzi, widzowie będą mogli przekonać się w Operze Nova 6, 7 i 8 marca.

Bilety na spektakl są wyprzedane, ale tradycyjnie można dokonać zakupu wejściówek (miejsc stojących). O szczegóły należy pytać w Biurze Obsługi Widzów Opery Nova.

W piątek 6 marca i w sobotę 7 marca  spektakl rozpoczyna się o godz 19.00, natomiast w niedzielę 8 marca o godz. 18.00.

Reżyserem jest Laco Adamik, kierownikiem muzycznym Maciej Figas, w roli tytułowej wystąpią: Małgorzata Grela i Magdalena Polkowska. Ponadto wśród solistów zobaczymy Janusza Ratajczaka, Szymona Ronę, Krzysztofa Zimnego, Martę Ustyniak-Babińską, Hannę Okońską.

Wśród wykonawców są także: Chór, Balet i Orkiestra Opery Nova oraz Mała Formacja Chóralna przy Zespole Szkół Mechanicznych nr 1 w Bydgoszczy pod kierownictwem Izabeli Cywińskiej-Łomżyńskiej 

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Opery Nova.

źródło: Opera Nova, i in.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor