Kultura 9 lip 2018 | Redaktor
Im więcej o sobie, tym więcej o wszystkich. Poezja w Galerii Autorskiej

materiały Galerii Autorskiej (fragment)

Galeria Autorska zaprasza w czwartek (12 lipca) na spotkanie poetyckie z Markiem Kazimierzem Siwcem pt. „Piosenka z drogi”. Jednocześnie odbędzie się wernisaż wystawy obrazów Ryszarda Czajkowskiego pt. „Wspomnienie Lazurowego Okna”.

Czwartowe spotkanie zostanie połączone z promocją tomu wierszy „Blask”. Usłyszymy poezję czytaną przez Mieczysława Franaszka i Romę Warmus.

Marek Kazimierz Siwiec jest poetą, filozofem, profesorem UKW w Bydgoszczy. Działał w podziemnej Solidarności. Napisał książki poetyckie, m.in. „Odwrócone lustro”; „Twój świt ucieka nad ranem”, „Kto”, „Blask”. – Marek Siwiec pisze o sprawach fundamentalnych dla własnej egzystencji (...) bez zbędnego patosu, ale za to z osobistym emocjonalnym wyciszeniem. Im bardziej pisze o sobie samym, tym więcej mówi o nas wszystkich – ocenia jego poezję Janusz Drzewucki.

materiały Galerii Autorskiej

Siwiec jest też autorem książek filozoficznych, m.in. „Od Platona do Beardsleya. Drogi estetycznej metakrytyki” oraz rozpraw i szkiców poświęconych estetyce, m.in. na temat twórczości Zbigniewa Herberta, Czesława Miłosza, Stanisława Grochowiaka, Kazimierza Świegockiego, Kazimierza Hoffmana. Jest Przewodniczącym Oddziału Bydgoskiego Polskiego Towarzystwa Filozoficznego, należy do Bydgoskiego Towarzystwa Naukowego. Otrzymał nagrodę imienia Ryszarda Bruno-Milczewskiego za rok 2015 w dziedzinie poezji.

Spotkanie w Galerii Autorskiej (ul. Chocimska 5) rozpocznie się 12 lipca o godz. 18.00. Towarzyszyć mu będzie otwarcie wystawy obrazów Ryszarda Czajkowskiego pt. „Wspomnienie Lazurowego Okna”.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor