Kultura 1 sty 15:39 | kd
Kwiat paproci-baśń filozoficzna czyli baśnie i legendy w  formie komiksu

Komiks "Kwiat paproci.- baśń filozoficzna" jest to pierwsza z historii obrazkowych poświęconych przedstawieniu i popularyzacji najważniejszych wątków polskiej tradycji baśniowej, legendowej i mitycznej.

Fundacja Czarny Karzeł wydała komiks pt. Kwiat paproci-baśń filozoficzna. Autorem scenariusza jest Profesor Zbigniew Mikołejko. Komiksowe obrazki stworzyli Marta Filipiak oraz Łukasz Owczarzak.

 

Komiks jest wersją papierową realizowanego serialu pod wspólnym tytułem "Klechdy domowe".
Jest to pierwszy odcinek, który jest częścią projektu pełnometrażowego albumu, który będzie adaptacją 13 polskich podań́ i baśni na nowo napisanych przez prof. Zbigniewa Mikołejkę.

Natomiast sama opowieść to baśń dla dzieci i młodzieży - o chłopcu, który, zasłuchany w opowieść́ starej wiedźmy, postanawia, wbrew ostrzeżeniom matki, wyruszyć́ na poszukiwanie czarodziejskiego kwiatu paproci. Tajemnica, pożądanie, magia i groza, wściekłość́ na siły zła, które bohatera wystawiły na skrajnie trudną próbę, inicjacji w drogę̨ przez życie z jego dramatami i kłopotami, w aurze strachu, podejmowania przez dziecko wyzwania ponad siły, uwikłania się̨ w sytuację je przerastającą, samotność́ w oddzieleniu od domu, uwikłanie dziecka w swego rodzaju magiczny horror.

Komiks został wydany dzięki wsparciu Miasta Bydgoszczy.

 

 

Inf. Fundacja Czarny Karzeł

kd Autor