Kultura 4 lis 00:31 | kp
Listopad z Teatrem Polskim w Bydgoszczy

fot. Anna Kopeć

Spektakle repertuarowe, wydarzenia w ramach trwającego Festiwalu Prapremier oraz wyjazdowe pokazy – to atrakcje zaplanowane przez Teatr Polski w Bydgoszczy na najbliższy miesiąc.

„Pchła Szachrajka” w reż. Łukasza Gajdzisa to listopadowa propozycja dla najmłodszych widzów. Perypetie znanej bohaterki z wiersza Jana Brzechwy będzie można obejrzeć 6,7 i 8 listopada.

Nieco starszym widzom tatr proponuje lekcję historii o upadku muru berlińskiego, czyli spektakl „Mur” w reż. Justyny Sobczyk. Będzie go można zobaczyć 16, 17, 28 i 29 listopada. Pokaz odbędzie się także online – 16 listopada o godz.11.00 w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży KORCZAK.

Z kolei w drugiej połowie miesiąca – 25, 26 i 27 listopada – widzom przedstawiony zostanie spektakl „Trump i pole kukurydzy” w reż. Pawła Łysaka.

Festiwal Prapremier - Azyl

W ramach trwającego tegorocznego Festiwalu Prapremier w listopadzie Teatr Polski w Bydgoszczy przygotował pięć wydarzeń – cztery spektakle i wystawę fotografii Adriana Wykroty pt. „Obserwacje” (fotograficzna dokumentacja marcowego lockdownu). Inauguracja wystawy odbędzie się online 15 listopada o godzinie 14.00. W teatrze będzie ją można oglądać do 6 grudnia.

Wspomniane festiwalowe spektakle (dwa polskie i dwa zagraniczne) widzowie będą mogli obejrzeć w formie projekcji lub transmisji na żywo. Na Dużej Scenie Teatru Polskiego w Bydgoszczy 15 listopada zaprezentowany będzie spektakl „Susn”, 20 listopada – „Koniec z Eddym”, 21 listopada – „Życie intymne Jarosława”, a 22 listopada – „Ostatni świadkowie”.

Listopadowa trasa w ramach programu Teatr Polska

Zespół Teatru Polskiego w Bydgoszczy w listopadzie będzie kontynuował trasę w ramach programu TEATR POLSKA wraz ze spektaklem „Ptak” w reżyserii Magdy Drab. Zaplanowano trzy pokazy bydgoskiej produkcji poza jej siedzibą. Pierwsza – 12 listopada w Chojnicach, druga – 19 listopada w Wejherowie, a trzecia – 22 listopada w Tczewie.

Bilety na spektakle repertuarowe oraz festiwalowe odbywające się w siedzibie TPB do nabycia w kasie Teatru Polskiego w Bydgoszczy, oraz na stronie internetowej www.teatrpolski.pl.

źródło: Teatr Polski w Bydgoszczy

kp Autor