Kultura 19 sty 13:08 | mk
Miej oko na zimę! Muzeum ogłasza konkurs

Zdjecie ilustracyjne, Jakob Owens, Unsplash

„Oko na zimę” - to tytuł konkursu fotograficznego adresowanego go uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych.  Muzeum Okręgowe zaprasza do wykonania czarno-białych zdjęć zimowej scenerii.

- W poszukiwaniu niecodziennych zimowych pejzaży czy architektury wybierzmy się na spacer z rodziną lub spójrzmy za okno. Tematem fotografii mogą być różnorakie „fragmenty” naszego otoczenia, w taki czy inny sposób związane z zimą - przekazuje bydgoskie muzeum. - Czekamy na wspaniałe fotografie, które będą czarno-białą opowieścią o niezwykłej zimie, jakiej doświadczamy. Ale uwaga, każdy z uczestników może wykonać maksymalnie dwie fotografie, więc czujnie rozejrzyjcie się dookoła i…ruszajcie na cyfrowe łowy! - dodają organizatorzy.

Fotografie należy przesyłać na adres: konkurs@muzeum.bydgoszcz.pl od 1 lutego do 1 marca 2021 r. z dopiskiem – „Oko na zimę 2021”.

Dla autorów najlepszych zdjęć przewidziano nagrody. Wybrane prace znajdą się także na pokonkursowej wystawie on-line, która zostanie otwarta 20 marca.

Dobre rady młodzi fotografowie znajdą na stronie internetowej muzeum. Podczas cyklu on-line „Kolekcjoner wrażeń” prezentowane są reguły prawidłowej kompozycji, zasady dynamiki czy właściwego kadrowania. 

Regulamin konkursu jest dostępny tutaj

Na podstawie: Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy

mk Autor