Kultura 4 gru 15:22 | Redaktor
Mikołajki w sieci. Teatr, biblioteka i muzeum zapraszają

„Opowieści zimowe” na scenie TPB miały premierę w 2012 roku/fot. Magda Hueckel, Teatr Polski w Bydgoszczy

Przez cały weekend bydgoskie instytucje kultury organizują dla młodszych i starszych wydarzenia z okazji mikołajek. W większości z nich można uczestniczyć bez wychodzenia z domu.

Sobota, 5 grudnia

12.00 - Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy zaprasza na przedświąteczne warsztaty „Druciane inspiracje”. Na profilu biblioteki na Facebooku Lucyna Chyła-Szydłowska przedstawi pomysł na ozdobę choinkową z drutu. Do jej wykonania potrzebne będą: drut miedziany 0,8 mm, koraliki, foremka do ciastek, wstążeczka.

16.00 - Teatr Polski na platformie www.vod.teatrpolski.pl rozpocznie streaming na żywo spektaklu „Sprzedawcy bajek” w reż. Jakuba Krofty.  Bajkę dla dzieci od 6. roku życia będzie można obejrzeć także w mikołajki – nagranie zostanie  udostępnione na VOD o godz. 11.00 i będzie dostępne przez 24 godziny. Wirtualne wejściówki na to wydarzenie będą dostępne na platformie VOD.

19.00 - Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy przygotowała dla najmłodszych świąteczną bajkę. Część pierwsza opowieści „Pansen i pierwsza gwiazdka”  Miłki O. Malzahn z muzyką Marcina Karnowskiego będzie dostępna na profilu biblioteka na Facebooku.

Niedziela, 6 grudnia

10.00 - Drugą propozycją Teatru Polskiego dla najmłodszych jest spektakl „Opowieści zimowe” w reż. Igi Gańczarczyk, który zostanie bezpłatnie udostępniony w ramach Festiwalu Prapremier. Familijny spektakl na podstawie trzech baśni Hansa Christiana Andersena: „Królowej śniegu”, „Śniegowego bałwana” i „Choinki” swoją premierę miał w 2012 roku. 6 grudnia archiwalny spektakl zostanie udostępniony w wydarzeniu na profilu facebookowym Festiwalu o godz. 10.00 i będzie dostępny przez 12 godzin.

różne godziny: Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy z okazji mikołajek zaprasza na #DIYmuzem -
- rodzinny tutorial wykonywania świątecznych ozdób, dekoracji i opakowań z cyklu „zrób to sam” oraz na filmową opowieść o świętym Mikołaju - jednym z patronów Bydgoszczy. O 11.00, 12.30 oraz 14.00, w formule online na platformie Zoom, odbędą się warsztaty zdobienie pierniczków z bydgoską mistrzynią cukiernictwa - Jowitą Woszczyńską. Niestety, zapisy już się zakończyły.

11.00 - Stowarzyszenie Miłośników Starego Fordonu zaprasza na spotkanie z mikołajem, który będzie czekał na dzieci na fordońskim Rynku. Każde dziecko, które przyniesie ze sobą świąteczną ozdobę choinkową i przystroi stojące tam drzewko, dostanie od niego coś słodkiego.

12.00 - Kolejną odsłonę przedświątecznych warsztatów organizuje Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy. Na jej profilu na Facebooku „Mikołajkowe warsztaty” tworzenia ozdób-podarunków poprowadzi Magdalena Mrugowska.

17.00 „Wymybaja”, czyli bajka w wykonaniu Teatru Improwizowanego wymyWammy, tworzona spontanicznie razem z widzami, będzie dostępna na profilu wymyWammy i Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy na Facebooku

19.00 - Druga część świątecznego słuchowiska „Pansen i pierwsza gwiazdka”  Miłki O. Malzahn z muzyką Marcina Karnowskiego będzie dostępna na profilu Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki na Facebooku.

oprac. mk

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor