Kultura 3 lis 2022 | Grzegorz Dudziński
Monika Wachta w Światłowni [ZAPOWIEDŹ]

fot. Światłownia

W piątek (4 listopada) o godz. 18:00 w bydgoskiej Światłowni wystąpi artystka z Przemyśla, Monika Wachta. Repertuar zróżnicowany: od utworów z lat siedemdziesiątych po współczesne, od znanych przebojów niemal biesiadnych po nostalgiczne wspomnienia tych, którzy odeszli.

Monika Wachta od kilku lat jest związana ze sceną bydgoskiej Światłowni. Występowała tu przy okazji swoich indywidualnych koncertów , z powodzeniem startowała  w Festiwalu Widzących Duszą. Ma ciepły, dźwięczny głos i perfekcyjnie potrafi wczuwać się w wykonywane utwory. Od niedawna jest szczęśliwą mężatką, co pozytywnie wpływa na jej artystyczny przekaz.

W Światłowni chce zagrać mieszankę wybranych, ulubionych utworów. Będą zarówno znane pieśni z lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych, jak i utwory współczesne. W niektórych piosenkach Monika zamierza zaprosić widzów do wspólnego śpiewania. W innych ona sama opowie o muzycznych przyjaciołach, którzy odeszli.

Ma być tak, jak w życiu: trochę wesoło, trochę smutno. Życie przecież nigdy nie jest czarno – białe. Ma wiele barw i dlatego jest takie piękne

– mówi Monika Wachta.


 

Koncert Moniki Wachty: Światłownia, ul. świętej Trójcy 15, piątek (4 listopada), 18:00.

Cegiełki na Światłownię:  18 i 20 zł.

Koncert w ramach projektu: Muzyka płynie bez barier.

 

Grzegorz Dudziński

Grzegorz Dudziński

Grzegorz Dudziński Autor

Dziennikarz z dwudziestoletnim stażem pracy w gazetach ogólnopolskich, absolwent Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego, laureat nagrody Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich za „wybitne osiągnięcia dziennikarskie”.