Kultura 22 lip 13:51 | kd
Muzeum Okręgowe zaprasza na Tematyczne Spacery Historyczne

fot. Agata Kornik

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego przygotowało wakacyjny cykl Tematycznych Spacerów Historycznych. Najbliższy już w sobotę 24 lipca. Następne w kolejne soboty.

Kim byli „Szpiedzy i agenci w dawnej Bydgoszczy” dowiemy się 24 lipca  podczas Tematycznego Spaceru Historycznego.Były to postacie niezwykle barwne, jak major Jan Żychoń z bydgoskiej jednostki wywiadowczej - oficer słynnej „Dwójki” (wywiad Oddziału II Sztabu Głównego Wojska Polskiego). To on opracował plan „Akcji Wózek”, czyli inwigilacji przesyłek pocztowych przewożonych koleją z Niemiec do Prus i Gdańska przez polskie Pomorze. O tym bohaterskim oficerze opowie Krzysztof Drozdowski. Spacer rozpoczyna się o 12.00 przy gmachu głównym Muzeum Okręgowego (ul. Gdańska 4).

Natomiast 31 lipca pospacerujemy „Śladami tajemnic staropolskiej Bydgoszczy”. Przewodnikiem będzie Józef Łoś, archeolog, kustosz i kierownik Działu Archeologii w MOB. Wraz z nim będziemy odkrywać najdawniejsze Stare Miasto. Początek 0 12.00 przy ul. Mennica 2.

W pierwszą sobotę sierpnia pospacerujemy „Szlakiem bydgoskiego browarnictwa”, a 21 sierpnia odwiedzimy niedostępne na co dzień miejsca związane z historią „Kolejowej Bydgoszczy”. Warto już rezerwować miejsca na te atrakcje.

Bilet wstępu do muzeum kosztuje 8 zł.Można go kupić w kasie Muzeum Okręgowego, ul. Gdańska 4 (z wyjątkiem poniedziałków) lub płacąc przelewem na konto nr 45 1240 1183 1111 0011 0159 1497 (w tytule należy wpisać: Wstęp do MOB – NAZWA WYBRANEGO SPACERU – imię i nazwisko osób uczestniczących oraz numer telefonu).

Informacje:

e-mail: nauka@muzeum.bydgoszcz.pl

Liczba uczestników jest ograniczona - decyduje kolejność zakupu biletów! Organizator zastrzega sobie możliwość odwołania spacerów, jeśli nie zgłosi się odpowiednia liczba uczestników.

 

kd Autor