Kultura 13 sty 10:18 | Redaktor
Muzeum Wodociągów na tropie świadków historii

mat. nadesłany

Muzeum Wodociągów poszukuje wszelkich świadków historii: fotografii, pocztówek, dawnych dokumentów związanych z miejskim przedsiębiorstwem wodociągowym, a także osób, które chciałyby powspominać i podzielić się swoimi opowieściami o doświadczeniach związanych z pracą w bydgoskich wodociągach i kanalizacji.

Jeśli pracowałeś/łaś w bydgoskich wodociągach przed laty, członkowie Twojej rodziny byli częścią miejskiego przedsiębiorstwa, lub posiadasz w rodzinnych albumach stare zdjęcia przedstawiające wodociągowe obiekty, Halę Pomp, Wieżę Ciśnień, pocztówki czy dawne dokumenty, bądź fotografie z prowadzonych prac w mieście, zgłoś się do nas! - tym hasłem muzeum zachęca do podzielenia się swoimi wspomnieniami i pamiątkami.

Ideą akcji jest przygotowanie jak najbardziej obszernego zbioru wszelkich związanych z wodociągami i kanalizacjią pamiątek, które mogłyby stać się częścią stałej wystawy w Muzeum Wodociągów. Muzeum prosi o kontakt pod numerem telefonu 52 58 60 552, lub adresem email muzeum@mwik.bydgoszcz.pl. W zamian za pomoc w rozbudowaniu wystawy przygotowano upominki niespodzianki. 

mat. Muzeum Wodociągów w Bydgoszczy, zmiany red. ak

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor