Kultura 25 sie 10:31 | Redaktor
Na zakończenie „Rzeki Muzyki” zabrzmią największe przeboje z lat 50 i 60 XX wieku

fot. bydgoszcz.pl

Finałowy koncert w ramach cyklu Rzeki Muzyki (27 sierpnia) będzie niezwykłą podróżą do lat 50. i 60. XX wieku. W niedzielę o godz. 19.00 usłyszymy m.in. przeboje Franka Sinatry i Elvisa Presleya. Wstęp wolny.

Podczas ostatniego koncertu zabrzmi muzyka która łączy pokolenia. Na Rzece Muzyki Jacek Borkowski, Michał Romanowski, Milena Lange z towarzyszeniem muzyków połączą siły, by przybliżyć publiczności największe przeboje m.in. Franka Sinatry i Elvisa Presleya.

To będzie prawdziwy powrót muzycznych legend. Milena Lange to absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, która z powodzeniem koncertuje na scenach filharmonicznych i teatralnych. Jacek Borkowski znany aktor teatralny, estradowy oraz wokalista, dużą popularność zyskał dzięki występom w programach telewizyjnych. Michał Romanowski aktualnie studiuje na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, jest laureatem wielu konkursów.

Poprzednie edycje Rzeki Muzyki wpisały wakacyjne muzyczne niedziele do kalendarzy bydgoszczan i turystów, odwiedzających miasto nad Brdą. Wyjątkowo ze względu na budowę czwartego kręgu opery, scena Rzeki Muzyki znajdować się będzie na Wyspie Młyńskiej. Dla publiczności przewidziano rozkładane krzesełka, a chętni będą mogli wypożyczyć leżaki z Młynów Rothera (w miarę dostępności). Miasto zachęca także, by przynosić własne koce i wspólnie stworzyć piknikowy i rodzinny klimat. Koncert odbędzie się w ostatni wakacyjny wieczór sierpnia o godz. 19:00.

 

źródło: Oficjalny Serwis Bydgoszczy

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor