Kultura 22 maj 09:20 | Grzegorz Dudziński
Niewidzialny koncert szanty w Światłowni [ZAPROSZENIE]

fot. własne

W sobotę (25 maja) o godz. 18.00 bydgoska  Światłownia ( ul. św. Trójcy 15) zaprasza na swoje danie specjalne, czyli niewidzialny koncert. W całkowitych ciemnościach Marcin Białczyk pożegluje na swojej muzycznej łajbie w rytm marynarskich i żeglarskich pieśni. Niewidzialny koncert to możliwość zupełnie innego, głębszego odbioru muzyki. Zapraszamy!

W absolutnych ciemnościach każdy z widzów będzie wprowadzany na salę koncertową przez… niewidomego szefa Światłowni. W absolutnych ciemnościach posłuchacie utworów szanty (Marcin Białczyk). Sami zobaczycie, jak pięknie się słucha muzyki, kiedy nie przeszkadzają dodatkowe bodźce. Ilość miejsc ograniczona, polecamy rezerwację w Światłowni, telefonicznie lub e-mailem. Cegiełka na Fundację Światłownia – 40 zł https://bilety.io/DPFkC i w Światłowni.
 
Marcin Białczyk – lider zespołu Pilersi, autor, kompozytor ballad. Gra na gitarze, harmonijce ustnej. Jego ulubionym gatunkiem muzyki są szanty, poezja śpiewana oraz rock. Śpiew, gitara, harmonijka ustna idą z nim przez całe życie i sprawiają mu wielką frajdę.

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca”

 

Grzegorz Dudziński

Grzegorz Dudziński

Grzegorz Dudziński Autor

Dziennikarz z dwudziestoletnim stażem pracy w gazetach ogólnopolskich, absolwent Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego, laureat nagrody Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich za „wybitne osiągnięcia dziennikarskie”.