Kultura 9 lip 2018 | Redaktor
Chorzy na raka o swoim życiu. Spotkanie z autorem książki

źródło: MCK

Jak się żyje z nowotworem? Chorzy na raka i ich bliscy odpowiedzieli na to pytanie Adrianowi Aleksandrowiczowi - tak powstała książka „#Rak”. Jutro (10 lipca) w MCK w Bydgoszczy odbędzie się spotkanie z autorem.

Książka powstała pod patronatem jednej z najważniejszych w Polsce organizacji walczących z rakiem i opiekującej się osobami w śpiączce - Fundacji Światło oraz prowadzonej przez nią Akademii Walki z Rakiem.

Głównymi bohaterami są podopieczni akademii, którzy opowiadają o swoim życiu z chorobą, planach, marzeniach i lękach. Wśród nich są kobiety, które w historię swojej choroby mają wpisane macierzyństwo – zarówno naturalne, jak i adopcyjne czy kobiety, które w trakcie leczenia zawarły związek małżeński. Bohaterkami są zarówno osoby w trakcie kolejnej wznowy choroby oraz te cieszące się z remisji. Wśród rozmówców znalazł się też młody mężczyzna, który zmagał się z rakiem jądra, osoby wspierające chorych oraz te, których bliscy odeszli. - Każda historia pokazuje, w jaki sposób nowotwór wpisał się w ich życie, jak je zmienił i w jakim stopniu sprowokował do poszukiwania nowej tożsamości - piszą organizatorzy spotkania. 

Adrian Aleksandrowicz do swojej książki włączył również wywiady z osobami, które pomagają pacjentom w radzeniu sobie z chorobą nowotworową.

Z autorem książki „#Rak”można spotkać się  jutro (10 lipca) MCK w Bydgoszczy o godz. 18.30 w kawiarni Szpulka. Wstęp wolny.

Adrian Aleksandrowicz (ur. 26 września 1988 roku) jest dziennikarzem związanym z lokalnymi rozgłośniami radiowymi i redakcjami internetowymi w Toruniu.

Źródło: MCK

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor