Kultura 8 lip 11:11 | kp
„Otwieracz” w Myślęcinku. Poszukiwane nowe muzyczne talenty

Ubiegłoroczną gwiazdą „Otwieracza” był Perfect/fot. Anna Kopeć, archiwum

„Otwieracz. Granie na małym ekranie” to nowy projekt dający szansę mało znanym artystom na zagranie dla szerszej publiczności – na przyszłorocznym powitaniu lata w Myślęcinku. Organizatorzy czekają na nagrania!

Jeżeli jesteś związany z muzyką i chciałbyś zaprezentować swój talent na scenie, masz na to szansę. W przyszłym roku w Myślęcinku zaprezentują się mniej znani artyści wyłonieni przez organizatorów i głosowanie na Facebooku. Co trzeba zrobić?

Do 24 sierpnia należy zamieścić nagranie swojego utworu (własnego autorstwa lub coveru) zaśpiewanego lub zagranego na kanale YouTube, a następnie przesłać link do organizatora na adres rzecznik@myslecinek.pl. Przesłane nagrania upublicznione będą na Facbooku Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek". Wyłonieni zostaną dwaj zwycięzcy. Jeden za pomocą facebookowego głosowania (od 26 do 30 sierpnia), drugi natomiast zostanie wybrany przez organizatora. Oficjalne ogłoszenie zwycięzców nastąpi 31 sierpnia o godz. 12.00.

fot. Leśny Park Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek”/Facebook

– Zapraszamy wszystkie osoby, które w jakikolwiek sposób związane są z muzyką, wokalistów, zespoły z Bydgoszczy i okolic, do przesłania nam nagrania swojego wykonania. Pokażcie, na co Was stać, podzielcie się swoim talentem – zachęcają inicjatorzy projektu.

W tym roku przez pandemię koronawirusa tradycyjnego powitania lata w Myślęcinku nie będzie, dlatego nowy projekt jest pomysłem na „kojarzenie tego lata z muzyką w parku” w trochę inny sposób. – Mamy nadzieję, że przez całe lato będziemy mogli cieszyć się odkrywaniem nowych brzmień i poznawaniem utalentowanych, rodzimych muzyków – dodają. 

fot. Screen z Facebooka Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek”

Wyłonieni zwycięzcy będą występowali jako support przyszłorocznych gwiazd. – Jest o co walczyć: na myślęcińskiej scenie podczas Otwieracza i Babiego lata występowały już takie tuzy polskiej muzyki jak Kult, Perfect, Dżem, Hey czy Sylwia Grzeszczak. W tym roku lato witać mieliśmy w rytm hitów Beaty Kozidrak i Bajmu, a także Viki Gabor – przypominają organizatorzy.

Zwycięzcy wystąpią podczas Otwieracza 2021 na Różopolu. Myślęcinek gwarantuje obsługę techniczną sceny i podstawowe narzędzia. Sprzęt muzyczny i instrumenty każdy musi zabezpieczyć we własnym zakresie. Dodatkowe pytania można zadawać na Facebooku Myślęcinka lub za pomocą e-maila: rzecznik@myslecinek.pl.

 

źródło: Facebook Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek”

kp Autor