Kultura 30 gru 17:53 | Redaktor
Porozmawiajmy o kulturze - część 3 [PANEL]

Marek Kazimierz Siwiec. Porozmawiajmy o kulturze. Panel 3

Panelowa rozmowa z Hanną Strychalską i dr. hab. Markiem Kazimierzem Siwcem – poetą, filozofem, eseistą, profesorem Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Panel nr 3.

Tematem trzeciej odsłony rozmowy jest Ogólnopolskie Sympozjum krytyczno- literackie „Śmierciochron”, poświęcone twórczości, zmarłego w 2022 roku, Wojciecha  Banacha – poety, prezesa  Stowarzyszenia Pisarzy Polskich Oddział Bydgoszcz i kolekcjonera bydgoskich pamiątek.

Sympozjum odbyło się 18 listopada 2023 roku w Bibliotece Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego
w Bydgoszczy. Wzięli w nim udział: Jarosław Jakubowski, Maciej Krzyżan, Wiktor Piotr Lorkowski,  Bartłomiej  Siwiec, Marek Kazimierz Siwiec, Hanna Strychalska i Teresa Tomsia. Ważnym dopełnieniem był program poetycki w wykonaniu Alicji Mozgi i Romy Warmus oraz wystawa obrazów i grafik, Jana Kaji i Jacka Solińskiego. Wszystkich uczestników zdarzenia, poprzez artystyczną konferansjerkę, której częścią była poezja Wojciecha Banacha – połączyła Alina Rzepecka. Obecnie trwają prace nad publikacją „posympozjalną”, która ma być wielowątkowa i wielogłosowa, aby „zatrzymać w czasie” nie tylko poezję, ale i osobę Wojciecha Banacha.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia audycji.

 

Więcej o Kulturze dowiedzieć się można na naszym portalu https://tygodnikbydgoski.pl/kultura  oraz obejrzeć na naszym kanale YouTube - Tygodnik Bydgoski

Zapraszamy do stałego śledzenia naszego portalu i subskrypcji jego kanału YouTube.

 

Red.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor