Kultura 3 lip 13:02 | mk
„Portret z kujawsko-pomorskim zabytkiem w tle”. Zrób zdjęcie i wygraj!

fot. ilustracyjna, Anna Kopeć, archiwum

To już VII edycja konkursu promującego walory turystyczne regionu. Do połowy sierpnia Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury czeka na zdjęcia-portrety na tle zabytków Kujaw i Pomorza. Całość we wrześniu zwieńczy prezentacja, czekają też nagrody.

- Zamki, kościoły, urocze parki i ogrody, pomniki... Poszukajcie tego, co znane i nieznane i sfotografujcie siebie lub swoje pociechy na tle zabytku. Mile widziane przebranie nawiązujące do stylu fotografowanego obiektu - pisze Jędrzej Kubiak, rzecznik KPCK. Ze względu na pandemię nadsylać można również archiwalne zdjęcia z lat 2019-2020, o ile nie były wcześniej wykorzystywane w innych konkrusach.

Konkurs „Portret z kujawsko-pomorskim zabytkiem w tle” organizowany jest pod patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Piotra Całbeckiego. Samorząd województwa funduje główną nagrodę, a pozostałymi są wydawnictwa książkowe.

Pokonkursowa prezentacja zdjęć, wraz z wręczeniem nagród I wyróżnień, odbędzie się podczas Europejskich Dni Dziedzictwa, we wrześniu 2021.

mat. KPCK

Maksymalnie dwa zdjęcia (parametry określone są w regulaminie) należy przesyłać do 15 sierpnia 2021 roku drogą elektroniczną na adres: zabytki@kpck.pl z dopiskiem w tytule: „Konkurs: Portret z kujawsko-pomorskim zabytkiem w tle”. Nagrodzeni i wyróżnieni autorzy  zostaną powiadomieni o wynikach konkursu oraz miejscu wręczenia nagród pisemnie do 1 września 2021 roku. Szczegółowy regulamin został zamieszczony na stronie KPCK (tutaj: https://tinyurl.com/ee57x9uw).

Partnerem konkursu jest Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna, która, jako proponuje udział w „Paszporcie do Przeszłości” - opartą o aplikację zabawę, która pozwoli trafić do kilkudziesięciu wyjątkowych miejsc województwa; dla najaktywniejszych uczestników przewidziano nagrody. Więcej o na www.paszport.kujawsko-pomorskie.travel

mk Autor