Kultura 20 wrz 2017 | Redaktor
Rodzinne spotkania z książką

Fundacja Nowe Pokolenie zaprasza na spotkania z książką w ramach drugiej już edycji cyklu „CzyTAMŚwiat”. Ten projekt czytelniczy jest adresowany do dzieci, ich rodziców oraz dziadków.

Założeniem interdyscyplinarnych, sensorycznych warsztatów jest takie, by pozwolić dzieciom dotknąć, posmakować, usłyszeć, wytańczyć, a nawet przenieść się do świata przedstawionego w specjalnie wybranych dla nich książkach. Koniec z niechęcią do czytania, przekonaniem, że książki są nudne, że nie ma dla nich miejsca w kulturze pełnej telewizji i komputerów…

W trakcie cotygodniowych bezpłatnych warsztatów dzieci wraz rodzicami za pomocą słowa czytanego uruchomią każdy zmysł, a wykorzystywane są przy tym wszystkie dozwolone techniki plastyczne. Wszystko po to, aby lektura i zabawa z książką zawsze kojarzyła się dziecku z poczuciem bezpieczeństwa i bliskością.  

Tematem najbliższych  warsztatów, 23 września, będzie "Poczta".

Spotkania z książką odbywają się w soboty w kawiarni Kogel Mogel przy ul. A. G. Siedleckiego 10, początek o godz. 10.00. Wstęp wolny, zapisy pod adresem: biuro@nowe-pokolenie.pl.

Zajęcia są dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Honorowy patronat sprawuje kujawsko-pomorski kurator oświaty, Marek Gralik.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor