Kultura 27 mar 2023 | Grzegorz Dudziński
Śpiewający duet w Światłowni [ZAPOWIEDŹ]

fot. własne

Janusz Ciża i Eleonora Stosik wystąpią w piątek, 31 marca o godz. 18.00 w bydgoskiej Światłowni. Zaproszą widzów do swojego świata, czyli piosenek z kręgu krainy łagodności.

Duet nasz, Eleonora Stosik i Janusz Ciża, to dwoje przyjaciół, amatorów i fascynatów muzyki, zakochanych w śpiewaniu. Pasja do tego gatunku muzyki którą grają i śpiewają zrodziła się w ostatnich kilku latach.
Dla Janusza, poszukiwanie drugiej osoby, która by się również identyfikowała z tymi klimatami trwała dosyć długo.Jednak warto było czekać, bo oto Eleonora okazała się idealnie pasującą wokalistką, która bardzo szybko opanowała proponowany repertuar jak również okazała się znawczynią tych klimatów. Na scenie elegancka i skromna, na co dzień romantyczna, zdyscyplinowana i wymagająca od siebie zawsze więcej niż trzeba.Śpiewają piosenki z gatunku krainy łagodności, ballady żeglarskie, poezję śpiewaną oraz piosenki bieszczadzkie.
 
Ballady i piosenki te, nawiązują do słowiańskiej wrażliwości i kultury, dzięki czemu mimo upływającego czasu, nie tracą na swej popularności i zawsze znajdują szeroka rzeszę odbiorców.
 
 
Wstęp na wydarzenie – cegiełka 20 zł, seniorzy, niepełnosprawni-18 zł.
 
 
Grzegorz Dudziński
Grzegorz Dudziński

Grzegorz Dudziński Autor

Dziennikarz z dwudziestoletnim stażem pracy w gazetach ogólnopolskich, absolwent Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego, laureat nagrody Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich za „wybitne osiągnięcia dziennikarskie”.