Kultura 25 cze 2021 | mk
„Strzały Łuczniczki” wręczone. Gala tym razem była „podwójna”

W kategorii proza i esiestyka w 2020 r. doceniona została „Wojna” Jarosława Jakubowskiego/fot. Jarosław Jakubowski, Facebook

Bydgoskie Literackie Nagrody Roku „Strzały Łuczniczki” w czwartek (24 czerwca) trafiły do rąk twórców. Podczas gali w siedzibie Muzeum Okręgowego (ul. Gdańska 4) uhonorowano laureatów z lat 2019 i 2020.

„Podwójna” uroczystość to skutek pandemii - w ubiegłym roku z jej powodu gala nie odbyła się. 

Bydgoską Literacką Nagrodę Roku 2019 „Strzała Łuczniczki” otrzymali: w kategorii poezja - Bartłomiej Siwiec za tom „Przepompownia”; w kategorii proza i eseistyka – Grzegorz Musiał za książkę „Ja, Tamara”;  w kategorii poziom edytorski – Fundacja Farbiarnia za album „Zawód Fotografistka”.

„Strzałą Łuczniczki” za 2020 wyróżnienie zostali: w kategorii poezja - Karolina Sałdecka za książkę poetycką „Wieżowiec: Zero”; w kategorii proza i eseistyka - Jarosław Jakubowski za książkę „Wojna”; w kategorii poziom edytorski - Galeria Miejska bwa za album „Sonia Rammer: Wolałabym być Yeti”. 

Statuetki nagrodzonym wręczyła zastępczyni prezydenta Iwona Waszkiewicz.

Konkurs ma promować najlepsze książki, które treścią lub osobą twórcy związane są z Bydgoszczą, a zostały wydane w roku poprzedzającym rok przyznania nagrody. Publikacje do konkursu mogą zgłosić autorzy, wydawcy lub czytelnicy.

mk Autor