Kultura 3 gru 2021 | Redaktor
Teatr Polski ogłasza konkurs na plakat do „Czerwonego Kapturka”

Teatr Polski im. H. Konieczki w Bydgoszcz, fot. Anna Kopeć, archiwum

Dzieci do 10. roku życia są zaproszone do udziału w konkursie ogłoszonym przez Teatr Polski w Bydgoszczy. Do końca grudnia można nadsyłać prace, które staną się inspiracją do spektaklu „Czerwony Kapturek” w reżyserii Wojciecha Farugi. Premiera zaplanowana jest na 22 stycznia 2022 roku.

Prace konkursowe inspirowane bajką „Czerwony Kapturek” Jana Brzechwy mogą być wykonane dowolną techniką plastyczną. Plakat powinien mieć układ pionowy, a także format nie mniejszy niż A4 i nie większy niż B1.

Gotowe plakaty można wysłać do Teatru w wersji elektronicznej (skanu w dobrej jakości) na adres promocja@teatrpolski.pl lub pocztą tradycyjną na adres: Teatr Polski w Bydgoszczy im. Hieronima Konieczki, Dział komunikacji, al. Mickiewicza 2, 85-071 Bydgoszcz. Termin składania prac to 31 grudnia – prace wysłane pocztą tradycyjną muszą dotrzeć do TPB do tego dnia. O tym, która praca zwyciężyła, Teatr poinformuje 5 stycznia!

Zwycięska praca stanie się inspiracją do oficjalnego plakatu do spektaklu. Laureat zostanie zaproszony na premierę spektaklu, która odbędzie się 22 stycznia 2022 roku na Małej Scenie Teatru Polskiego w Bydgoszczy.

Szczegóły dotyczące konkursu – regulamin oraz niezbędne załączniki dostępne są na stronie Teatru Polskiego (www.teatrpolski.pl), w zakładce „Konkurs na plakat do spektaklu »Czerwony Kapturek«”.

Jak czytamy w opisie spektaklu, „Czerwony Kapturek” Jana Brzechwy w interpretacji bydgoskiego Teatru „pozostaje z dala od archaicznej wizji wychowawczej i zbędnego moralizatorstwa. W muzycznej oprawie spektakl przybierze kształt dynamicznej i przewrotnej opowieści o strachu i odważnym stawianiu mu czoła. To również opowieść o bezinteresownej pomocy i o dobru, które ostatecznie zawsze wygra ze złem. Tekst wzbogacony został o zabawne piosenki, które będą atrakcyjne dla całych rodzin, nauczycieli i pedagogów”.

 

mat. Teatru Polskiego w Bydgoszcz (Aleksandra Rzęska), zmiany – redakcja

 Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor