Kultura 10 maj 14:11 | kd
Wielkie pranie u Państwa Misiów, czyli Noc Muzeów w Muzeum Mydła i Historii Brudu

fot. KD

W sobotnią noc (15 maja) odbędzie się kolejna Noc Muzeów. Bydgoskie placówki przyszykowały wiele niespodzianek. Swoją ofertę przedstawi również Muzeum Mydła i Historii Brudu z ulicy Długiej.

15 maja odbędzie się kolejna MIędzynarodowa edycja Nocy Muzeów. Swoje podwoje otworzy również Muzeum Mydła i Historii Brudu z ulicy Długiej. 

Wielkie pranie u Państwa Misiów! Taką nazwę nosił film reklamowy marki Persil, nakręcony w latach 30. w Bydgoszczy. Nasze wydarzenie to jednak coś więcej. Mieszkańcy miasta na pewno kojarzą Misie z ulicy Długiej, które stały się w ostatnim czasie bardzo charakterystycznym elementem staromiejskiego krajobrazu. Tego dnia spotkać je będzie można właśnie w muzeum

- zachęcają właściciele Muzeum.

Wśród przygotowanych atrakcji dla nocnych zwiedzających znajdą się takie atrakcje jak:

  • Misie z Cafe Kino zamieszkają w naszym muzealnym sklepie i będą czekać na odwiedzających. Tego wieczoru każdy będzie mógł stać się częścią wyjątkowej scenki i zrobić sobie zdjęcie.
  • Przewodnicy przygotują nowy scenariusz oprowadzania – zwiedzający posłuchają ciekawostek związanych z praniem, odkryją bydgoską historię Persila i zobaczą ekspozycję przygotowaną specjalnie na ten jeden wieczór.
  • W muzeum odbywać się będą warsztaty z produkcji proszku do prania. Taki ekologiczny produkt elegancko zapakowany uczestnicy zabiorą ze sobą do domu.
  • Muzeum i sklep zostaną przejęte nie tylko przez pluszowe, ale również mydlane misie – te czekać będą na nowych właścicieli.

Zwiedzanie i warsztaty odbywać się będą co godzinę o 18:00, 19:00, 20:00, 21:00, 22:00 i 23:00

Cena biletu na samo zwiedzanie to 10 zł, pakiet zwiedzanie + warsztaty 17 zł – tylko po wcześniejszej rezerwacji pod numerem telefonu 525 157 015

 

 

 

Inf. MMiHB

kd Autor