Kultura 10 wrz 2020 | mk
Wojciech Smarzowski przejmie Ostromecko. Wstępu nie będzie

Wojciech Smarzowski na Pol’and’Rock Festival w 2019 r./fot. Ralf Lotys (Sicherlich), Wikimedia Commons, kadrowanie - TB, lic. CC BY 4.0

17 września w Ostromecku rozpoczną się zdjęcia do filmu „W2” Wojciecha Smarzowskiego. Zespół Pałacowo-Parkowy nie będzie dostępny dla zwiedzających, przewidziano jednak jeden „dzień otwarty” na planie.

Jak tłumaczy Kuba Ignasiak z MCK, to właśnie w Ostromecku mają być kręcone sceny wesela - kluczowe dla produkcji. Na planie pojawią się Agata Kulesza, Robert Więckiewicz, Andrzej Chyra.

Pałace, restauracja i park zostaną zamknięte dla zwiedzających już w poniedziałek 14 września. Ekipa filmowa ma gościć w Ostromecku do 2 listopada. Tym samym najbliższy weekend (12-13 września) jest ostatnim przed przerwą, kiedy będzie można skorzystać w uroków kompleksu.

Przez dwa pierwsze dni zdjęć filmowców będzie można spotkać także w Starym Fordonie: m. in. na Rynku oraz w kościele pw. św Mikołaja.

Dla kinomaniaków przewidziano możliwość wejścia na plan. Aby wziąć udział w dniu otwartym, zaplanowanym na 26 września, trzeba polubić fanpage producenta - Studia Metrage - na Facebooku oraz wysłać w wiadomości swoje zgłoszenie: imię, nazwisko, numer telefonu oraz adres e-mail.

Miejskie Centrum Kultury, zarządzające ZPP w Ostromecku, organizuje także cykl wydarzeń związanych z twórczością Smarzowskiego. Produkcja pod roboczą nazwą „W2” ma być kontynuacją „Wesela” z 2004 roku. Pokaz tego filmu odbędzie się 11 października o 17.00 w Kinie Orzeł w MCK (ul. Marcinkowskiego 12), po projekcji będzie okazja do spotkania z reżyserem i aktorami. Następnie trio Mikołaja Trzaski zaprezentuje koncert muzyki z filmów Smarzowskiego. Wydarzenie będzie transmitowane on-line.

W Kinie Orzeł od 1 do 9 października będzie można zobaczyć filmy reżysera: „Wołyń” (1 października), „Różę” (7 października), „Kler” (8 października), „Dom zły” (9 października). Wszystkie pokazy odbędą się o godz. 20.00.

Na podstawie: komunikat MCK (Kuba Ignasiak)

fot. - lic. CC BY 4.0

mk Autor