Kultura 28 cze 2021 | mk
Wracają koncerty nad Brdą! „Rzeka Muzyki” od 4 lipca

Koncert zespołu Tulia, „Rzeka Muzyki” 2019/fot. Anna Kopeć (archiwum)

Szanty, piosenki Anny Jantar, blues – to niektóre propozycje w ramach „Rzeki Muzyki”. Cykl koncertów w amfiteatrze przy Operze Nova wraca po przerwie spowodowanej pandemią.

Tym razem Miasto, organizując „RM”, nie skorzystało z pośrednictwa agencji artystycznej. Samo indywidualnie nawiązało kontakt z twórcami. – Dobierając artystów, chcieliśmy zrekompensować, że nie ma „Steru na Bydgoszcz”. W poprzednich latach na scenie występowały kabarety, były małe formy teatralne: w tym roku chcemy to wszystko zmieścić w cyklu „Rzeka Muzyki”, stąd bardzo zróżnicowany repertuar – tłumaczy Łukasz Krupa, dyrektor Biura Promocji Miasta i Współpracy z Zagranicą.

Zgodnie z aktualnymi obostrzeniami w amfiteatrze może być zajętych 50 proc. miejsc,  a więc 350. Bezpłatne wejściówki na dany koncert będą do odbioru w poprzedzający go wtorek w ratuszu, w godz. 14.00–18.00. – Musimy unikać tłumów bezpośrednio przed imprezą – tłumaczy dyrektor Krupa.

Jako pierwsza na scenie nad Brdą (4 lipca) wystąpi Orkiestra Samanta. – Jeden z najlepszych zespołów poezji szantowej – mówi o niej autor koncepcji tegorocznej RM i konferansjer Jacek Pawlewski. Na 11 lipca zaplanowano recital Kasi Moś. Koncert 18 lipca nawiąże do cyklu „Rzeki Muzyki Młodych” – wystąpi Maciej Macioszczyk, bydgoszczanin, najmłodszy uczestnik tegorocznej „RM”, znany z programu „The Voice of Poland”. – Poniekąd było to moje marzenie, cieszę się, że mogę reprezentować moje miasto – mówi.

W programie także: Future Folk – „Zbójnicki after” (25 lipca), Joanna Smajdor z piosenkami autorskimi i przebojami Anny Jantar (1 sierpnia), Ania Karawan (8 sierpnia), Stanisława Celińska– „Jesienna” (nawiązanie do cyklu Małych Form Teatralnych, 15 sierpnia), Marcin Lipina, aktor Teatru Śląskiego z piosenkami ze spektaklu „Skazany na bluesa” (22 sierpnia). Na zakończenie cyklu wystąpi Aga B. z zespołem Tribute to Maanam (29 sierpnia).

Koncerty będą odbywały się w każdą niedzielę lipca i sierpnia o godz. 19.00.

Szczegóły na Facebooku: www.facebook.com/RzekaMuzyki.

 

mk Autor