Kultura 14 maj 12:14 | mk
Zamiast nocnego zwiedzania – spacer z zadaniami. Propozycje MOB na święto muzeów

fot. ilustracyjna, Anna Kopeć/archiwum

18 maja przypada Międzynarodowy Dzień Muzeów, w Bydgoszczy będzie jednak świętowany już w sobotę (15 maja). Tego dnia bydgoskie Muzeum Okręgowe zaprasza na indywidualny wieczorny spacer szlakiem obiektów muzealnych.

Obiekty MOB będą tego dnia czynne jak w każdą sobotę. Z kas muzealnych można odebrać pakiet - mapkę ze specjalnymi zadaniami i ciekawostkami dotyczącymi historii miasta i zborów muzeum (liczba pakietów ograniczona). Na budynkach i w oknach muzeum pojawią się znaki i kody pomocne do odkrywania świata historii, sztuki i techniki. - Zagadki i działania dotyczą każdego z budynków MOB, ale tylko przy trzech spacerowicze mogą zlokalizować dodatkowe elementy, a wśród nich QR cody, dzieła sztuki, skrzynki do zabawy w geocaching – uprzedzają pracownicy muzeum.

mat. Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy

W przededniu akcji MOB zaprasza natomiast na spotkanie z Markiem Chełminiakiem, bydgoskim fotografikiem, którego jubileuszową wystawę można oglądać w Galerii Sztuki Nowoczesnej. Ekspozycja zawiera 112 zdjęć – wybór z 50-letniego dorobku artysty z zakresu fotografii portretowej, reportażowej i krajobrazowej.

mat. Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy

Z okazji jubileuszu wydano album „Marek Chełminiak - pół wieku z fotografią”, do zakupu w muzeum. Podczas spotkania w Galerii Sztuki Nowoczesnej będzie można porozmawiać z artystą oraz otrzymać pamiątkowy wpis do albumu.

W godz. 18.00 – 20.00 na wystawę „Jestem, kim jestem, gdzie jestem” obowiązuje bilet specjalny za 1 złoty. Ekspozycja będzie dostępna do 27 czerwca.

mk Autor