Kultura 18 maj 18:03 | Redaktor
Ziemia Bydgoska zaśpiewa i zatańczy z okazji Dnia Matki

fot. Anna Kopeć, archiwum

„Dla Ciebie Mamo” – to tytuł koncertu Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Bydgoska”, który odbędzie się 29 maja (niedziela). W Filharmonii Pomorskiej zabrzmią m.in. najpiękniejsze pieśni i teksty o matkach.

– Serdecznie zapraszamy na koncert z okazji Dnia Matki, który Zespół Pieśni i Tańca przygotowuje dla wszystkich Mam i ich najbliższych. Koncert przepełniony będzie radosną muzyką, śpiewem i tańcem a także najpiękniejszymi pieśniami i tekstami o matkach. Nie zabraknie także wzruszających niespodzianek – zapowiada „Ziemia Bydgoska”.

Wydarzenie rozpocznie się 29 maja o godz. 17.00 w Filharmonii Pomorskiej. Bilety do nabycia w kasie FP oraz online na bilety24.pl.

Jednym z patronów koncertu jest „Tygodnik Bydgoski”.

mat. graficzne organizatorów

Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Bydgoska” prezentuje folklor Kujaw, Pałuk, Kaszub, a także tańce i pieśni wielu innych regionów folklorystycznych Polski. Zespół tworzy łącznie grupa ok. 160 osób: dzieci, młodzież i dorośli. Był wielokrotnie nagradzany, zdobył m.in. Grand Prix na Festiwalu Golden Waterfall w Batumi w Gruzji. Koncertował m.in. w Danii, Stanach Zjednoczonych, Brazylii, Peru, Turcji, Gruzji, Sycylii, Czarnogórze, Indiach. Prezesem i kierownikiem artystycznym Zespołu jest Elżbieta Kornaszewska.

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor