Kultura 16 sie 2018 | Redaktor
Zostań scenarzystą i wypromuj Bydgoszcz. Szansa na stypendium

fot. ilustracyjna /Pixabay

Rozpoczyna się nabór wniosków w ramach projektu Bydgoska Tożsamość Filmowa. Zakwalifikowani stworzą scenariusz filmu o Bydgoszczy lub z Bydgoszczą w tle, wezmą udział w warsztatach z reżyserami i otrzymają stypendia finansowe.

Projekt Bydgoska Tożsamość Filmowa działa przy Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy. W tym roku w ramach BTF MCK ufunduje pięć stypendiów (po 4000 zł brutto każde), które zostaną przeznaczona na napisanie pierwszego draftu scenariusza o Bydgoszczy lub z Bydgoszczą jako miejscem akcji. Stypendyści wezmą też udział w 7-dniowych warsztaty z reżyserami - Wojciechem Marczewskim i Maciejem Sobieszczańskim.

Program w obecnje formule zadebiutował w 2017 roku – wcześniej BTF wspierało produkcje dokumentalne. Teraz chce budować bazę scenariuszową do filmów z Bydgoszczą w tle.

- Uważamy, że te działania są dobrym początkiem do stworzenia filmów i seriali telewizyjnych, w których nasze miasto będzie grało główną rolę - mówi Arkadiusz Hapka, pomysłodawca BTF. Tematyka scenariuszy jest dowolna, łączyć ma je jedynie miejsce akcji – Bydgoszcz.

Strategicznym partnerem programu jest Szkoła Wajdy, dlatego listopadowe warsztaty dla uczestników BTF będą opierały się na technice wypracowanej w tej szkole.

Kalendarz BTF 2018

●       17 sierpnia - ogłoszenie naboru na tretament/nowelę filmową scenariusza o Bydgoszczy lub z Bydgoszczą w tle

●       31 września - ostateczny termin składania wniosków

●       15 października - ogłoszenie wyników naboru

●       5-12 listopada - warsztaty z tutorami ze Szkoły Wajdy

●       15 grudnia - ostateczny termin oddania pierwszego draftu scenariusza stworzonego w ramach BTF.

Więcej informacji na stronie mck-bydgoszcz.pl

 

 

 

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor