Ludzie 16 maj 13:07 | mk
Potrzebny dach nad głową! Stowarzyszenie „Dzięki Wam” szuka pomocy dla 87-latka

Pan Zygmunt, któremu pomaga Stowarzyszenie „Dzięki Wam”/fot. Stowarzyszenie „Dzięki Wam”, Facebook

Wolontariusze stowarzyszenie „Dzięki Wam” od grudnia opiekują się bezdomnym panem Zygmuntem – pomogli w zdobyciu węgla na zimę, dostarczają żywność. Teraz chcą iść o krok dalej – szukają miejsca, gdzie mógłby godnie spędzić starość.

87-latek koczuje w budynku nienadającym się do mieszkania. „Mikołajowie” stowarzyszenia, który pomogli mu w ramach akcji przedświątecznej, zaangażowali się w dalszą pomoc i zaprzyjaźnili się ze starszym człowiekiem. Z powodu pogarszających się warunków doraźna pomoc to jednak za mało.

– Walący się dach na głowę wymusił pilną interwencję. POSZUKUJEMY domku gospodarczego lub malutkiego mieszkanka – innymi słowy DACHU NAD GŁOWĄ dla sympatycznego, bezdomnego p. Zygmunta, któremu leje się na głowę w dotychczasowym miejscu koczowania … – przekazują wolontariusze stowarzyszenia na Facebooku. – Potrzebujemy Waszego wsparcia, by pomóc i zapewnić godną starość … Razem #budujemydobro – dodają.

Osoby, które chciałyby pomóc, mogą kontaktować się z Łukaszem Dąbrowskim (tel. 793 071 421) lub z Adamem Jaworskim (tel. 696 873 790).

Stowarzyszenie Niesienia Pomocy Potrzebującym „Dzięki Wam” w marcu skończyło dwa lata. Wolontariusze wykonują remonty osobom w potrzebie, przekazują dary, urządzają zbiórki dla swoich podopiecznych. Ich działalność można wesprzeć m.in. przywożąc dary do siedziby stowarzyszenia (ul. Grunwaldzka 32 w Bydgoszczy - w siedzibie Hurtowni Opakowań ADAM-POL), angażując się w akcje remontowe czy przekazując datek na konto (BNP Paribas  Bank Polska SA, 16 1600 1185 1828 6061 6000 0001). Szczegóły na stronie dziekiwam.pl.

Więcej o działalności stowarzyszenia czytaj tutaj

mk Autor