Ludzie 4 cze 2021 | Redaktor
Terytorialsi wprowadzali dzieci w świat mundurów. Zajęcia, pokaz i słodkości

fot. CSWOT

Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej aktywnie włączyło się w  organizację Dnia Dziecka. We wtorek (1 czerwca) żołnierze poprowadzili otwarte zajęcia dla uczniów Zespołu Szkół nr 1 im. Anny Wazówny z Golubia Dobrzynia oraz w ramach Garnizonowego Dnia Dziecka zorganizowali pokaz sprzętu i uzbrojenia.

Medale za wiek historii

Ludzie 15 lut 11:58

Dwustu lat!

Ludzie 31 sty 11:19

1 czerwca 2021 r. do Zespołu Szkół nr 1 im. Anny Wazówny w Golubiu Dobrzyniu przyjechało ponad 200 uczniów. W ramach otwartych zajęć praktycznych Oddziału Przygotowania Wojskowego, żołnierze CSWOT zapoznali młodzież z zasadami strzelania z broni strzeleckiej i udzielania pierwszej pomocy na polu walki. Dodatkowo CSWOT przygotowało pokaz uzbrojenia i sprzętu wojskowego.

- Wspierając takie działania jak Dzień Dziecka jako Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej mamy możliwość nie tylko przekazania wiedzy szkoleniowej, ale także pokazanie młodzieży świata mundurowego, który jest dość hermetyczny, trudny, jednakże fascynujący - podkreśla płk Krzysztof Leszczyński, Komendant Centrum Szkolenia WOT w Toruniu.

Szkolenia i pokazy realizowane w Golubiu Dobrzyniu to niejedyne przedsięwzięcie, w jakie zaangażowało się Centrum Szkolenia WOT. Żołnierze CSWOT włączyli się w współorganizację Garnizonowego Dnia Dziecka realizowanego na terenie Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu. W swoje święto najmłodsi mogli zapoznać się z nowoczesnym sprzętem i uzbrojeniem wykorzystywanym przez Wojsko Polskie oraz spróbować swoich sił na trenażerach ppk JAVELIN. Dzieci ponadto brały udział w przygotowanych grach i zabawach, korzystały z dmuchanych zamków i zjeżdżalni, a także miały zapewniony poczęstunek oraz nieograniczony dostęp do budki z lodami.

(...) Żołnierze CSWOT na co dzień uczestniczą w procesie kształcenia młodzieży klas mundurowych i oddziałów przygotowania wojskowego.

- Nieodzownym zadaniem sił zbrojnych jest wychowanie w duchu patriotycznym młodego pokolenia Polaków. Współorganizując Dzień Dziecka mamy możliwość aktywnego dotarcia do najmłodszych oraz pokazania im jak wygląda służba wojskowa – dodał płk Krzysztof Leszczyński (...).

ppor. Krzysztof Wójcik, oficer prasowy Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej
im. kpt. Eugeniusza Konopackiego w Toruniu

zdjęcia: CSWOT, skróty - redakcja

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor