Piłka Nożna 10 wrz 2019 | Redaktor
Chemik kontra Zawisza. Szykują się emocje na Glinkach

fot. Chemik Moderator Bydgoszcz

Już w środę (11 września) odbędzie się najbardziej wyczekiwany mecz jesieni w IV lidze. Piłkarze Chemika Moderatora Bydgoszcz podejmą Zawiszę.

Wiadomo, że derby rządzą się swoimi prawami, ale rzut oka na tabelę mógłby zasugerować, że to chemicy są faworytem spotkania. Zdobyli dotąd trzy punkty więcej niż niebiesko-czarni. Bilans ten byłby jednak lepszy, gdyby nie niedzielna, pierwsza w tym sezonie, porażka. Podopieczni Piotra Gruszki przegrali ze Sportisem. Zawisza jest za to na fali wznoszącej i po dwóch z rzędu porażkach i remisie, ostatnie dwa spotkania wygrał.

Chemik plasuje się obecnie na siódmym miejscu, a Zawisza na trzynastym. W przypadku zwycięstwa w środę obie drużyny mają jednak szansę na spory awans. Co ciekawe, po pięciu spotkaniach legitymują się podobnym bilansem bramkowym - w przypadku Chemika jest to 9:4, zaś Zawiszy - 8:4

Dla zawiszan będzie to pierwszy w tym sezonie mecz ligowy na obcym boisku. Co prawda formalnie Zawisza był gościem w starciach z Pomorzaninem Toruń i Piastem Złotniki Kujawskie, ale mecze odbywały się na wniosek gospodarzy na stadionie przy ul. Sielskiej.

W zespole Chemika trzech piłkarzy ma za sobą występy w Zawiszy. Przede wszystkim należy wymienić Szymona Maziarza, który występował na Gdańskiej w latach 2007-2012. Wywalczył z klubem awans do II ligi, a następnie na zaplecze Ekstraklasy. W I lidze rozegrał w barwach Zawiszy siedem spotkań.

Wpływ na wywalczony w 2011 roku awans do I ligi miał także Maciej Kot, który wówczas po dobrej rundzie w III-ligowym Chemiku przez pół roku grał w Zawiszy. Przez większość rundy był wówczas podstawowym zawodnikiem i zdobył piękną bramkę w meczu z Chojniczanką. Asystentem ówczesnego trenera niebiesko-czarnych Adama Topolskiego był Piotr Gruszka. Po wywalczeniu awansu i zmianach w klubie obaj opuścili zespół. W I lidze w barwach Zawiszy wystąpił za to Daniel Włosiński, rozgrywając cztery mecze w sezonie 2015/2016.

Zawodników z przeszłością w Chemiku znajdziemy też w Zawiszy. Bramkarz Marcin Niwiński to wychowanek klubu, w drużynie seniorów zagrał 14 razy w latach 2008-2011. Kolejnym zawodnikiem wychowanym na Glinkach, a obecnie grającym w Zawiszy, jest Tomasz Prejs. On jeszcze rok temu występował w klubie. Sukcesy w postaci awansów do wyższych lig świętowali na Glinkach także Jakub Witucki i Michał Żurowski. (...)

Początek środowego meczu o godz. 17.00 na stadionie przy ul. Glinki 79. Wydarzenie zostało zgłoszone jako impreza masowa na 2500 widzów, wstęp będzie więc biletowany. Z tego względu kibice proszeni są o wcześniejsze niż zwykle przybycie na stadion.

Bilet normalny będzie można zakupić za 10 zł, ulgowy – za 5 zł. Ulga przysługuje dzieciom do lat 6, dzieciom i młodzieży za okazaniem legitymacji szkolnej oraz seniorom powyżej 60. roku życia. Osoby niepełnosprawne uprawnione są do nieodpłatnego przyznania biletu po okazaniu legitymacji podczas wejścia na stadion w dniu meczu.

Dla kibiców udostępniona będzie mała trybuna stadionu, która zostanie podzielona na dwie równe części. Pierwsza część - sektory A, B, C, D (od strony ul. Glinki w głąb stadionu) przeznaczone będą dla kibiców drużyny gospodarzy oraz widzów neutralnych, zaś sektory E i F (od strony marketu ALDI w głąb stadionu) – dedykowane będą kibicom drużyny gości. Bilety będą przypisane poszczególnym sektorom, należy więc zwrócić na to uwagę podczas zakupu.

Wejście dla wszystkich widzów, niezależnie od sektora, dostępne będzie z obu stron trybuny. W dniu spotkania otwarcie bram wejściowych od strony ul. Glinki oraz ul. Bohaterów Kragujewca nastąpi o godz. 16.00.

Sebastian Torzewski, Chemik Moderator Bydgoszczy,

oprac. red.Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor