Piłka Nożna 2 lis 2019 | Redaktor

W sobotnim (2 listopada) meczu IV ligi piłkarze Chemika Moderatora Bydgoszcz wygrali z Pogonią Mogilno i są już na czwartym miejscu w tabeli.

Mecz świetnie rozpoczął się dla chemików. Już w 6. minucie Paweł Michalski najlepiej
odnalazł się w polu karnym i uderzył piłkę dośrodkowaną z rzutu wolnego, wyprowadzając
bydgoszczan na prowadzenie. Radość nie trwała jednak długo. Już w 12. minucie Jay
Jaskólski wyrównał.

Zdobyta bramka dała wiatr w żagle gościom, którzy w kolejnych minutach przeważali. Raz
piłka uderzyła w słupek bramki Pawła Laskowskiego, a raz wybił ją stojący na linii Daniel
Włosiński. Chemicy w tym fragmencie nie stwarzali zbyt wielu okazji, ale... wrócili na
prowadzenie. Drugi raz do siatki trafił Paweł Michalski, ponownie uderzając głową.

W II połowie klarownych sytuacji było już mniej. Gdy Chemik je sobie stwarzał, brakowało
wykończenia. Podobnie w przypadku Pogoni. Dobrą interwencją popisał się też Laskowski,
przerzucając piłkę nad poprzeczką po strzale jednego z gości.

Wynik już się nie zmienił i chemicy wygrali 2:1. Było to czwarte z rzędu zwycięstwo
podopiecznych Piotra Gruszki, którzy zajmują już czwartą pozycję w tabeli. Za tydzień
zagrają na wyjeździe z Kujawianką Izbica Kujawska.