Piłka Nożna 30 paź 2019 | Redaktor
PKN Orlen będzie wspierał piłkarskiego Zawiszę

Polski Koncern Naftowy Orlen S.A. został partnerem głównym piłkarskich szkoleń sportowych dzieci, młodzieży oraz seniorów w klubie Zawisza Bydgoszcz – poinformował klub w środę (30 października).

Piłkarski Zawisza ma nowego sponsora. PKN ORLEN jest nowoczesnym graczem na rynku paliw i energetyki, największą firmą w Europie Środkowo-Wschodniej, notowaną w prestiżowych, światowych zestawieniach Fortune Global 500, Platts TOP250 czy Thompson Reuters TOP100. Grupa ORLEN prowadzi działalność na sześciu rynkach macierzystych – w Polsce, Czechach, Niemczech, na Litwie, Słowacji i w Kanadzie.

Polski gigant paliwowy wspiera m.in. Roberta Kubicę, lekkoatletów, siatkarzy, kluby piłkarskie, rajdy samochodowe, maratony oraz wiele innych imprez sportowych.

Piłkarski Zawisza odrodził się po skandalu w 2016 roku, kiedy właściciel spółki, w której udziały miało miasto, opuścił w niesławie Bydgoszcz. Staraniem zapaleńców i sympatyków drużyna piłkarska rozpoczęła grę w najniższej klasie rozgrywkowej w sezonie 2016/17. Przez pierwsze dwa sezony piłkarze nie mogli jednak rozgrywać swoich spotkań w Bydgoszczy i korzystali z gościnności Dębu Potulice. Mimo to co roku klub awansował i wiosną 2019 roku zameldował się w IV lidze. Od początku głównym sponsorem klubu była firma AM Logistics. Wielką ofiarnością na rzecz drużyny wykazywali się również kibice. Klub powołał również projekt Zawisza Business Club, dzięki któremu udało się pozyskać wsparcie kolejnych sponsorów. Dopiero w tym sezonie Zawisza załapał się na dotacje z Urzędu Miasta Bydgoszczy. Otrzymał 25 tys. zł na szkolenie młodzieży i blisko 29 tys. zł na drużynę seniorów.

W ciągu trzech lat Zawisza zbudował pełną drabinkę szkoleniową zespołów młodzieżowych.

jk

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor