Pogoda w Bydgoszczy 9 cze 2020 | Redaktor
Jeszcze kilka dni chłodu. Ale nadchodzą upały [POGODA]

W przyszły weekend temperatura może sięgnąć nawet 30 stopni. Na razie sytuacja znacznej różnicy temperatur między wschodnimi i zachodnimi regionami Polski będzie się jeszcze przez kilka dni utrzymywać.

Deszcze? Padać będą jeszcze [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 06:22

Front chłodny idzie na wschód [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 07:29

Jest tak dlatego, że klin wyżu znad Rosji blokuje zachodnią cyrkulację (czyli wędrówkę atlantyckich niżów na wschód). Po zachodniej stronie tego wyżu napływa gorące powietrze pochodzenia zwrotnikowego. Na razie dociera ono nad Polskę wschodnią, ale dostanie się ono również do nas, w drugiej połowie tygodnia, z wszelkimi tego konsekwencjami.

Tymczasem dziś jeszcze będzie tylko 18 stopni, przy zmiennym zachmurzeniu, ale raczej bez deszczu. Wiatr wciąż będzie wiał z północy, słaby lub co najwyżej umiarkowany. Linia zbieżności dotrze do nas i odwróci kierunek wiatru prawdopodobnie w czwartek. 

Jutro natomiast zachmurzenie wzrośnie do dużego, a temperatura może jeszcze się obniżyć o 1 - 2 stopnie. Wciąż bez opadów.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 4.21, a zajdzie o 21.12. Dzień będzie trwał 16 godzin i 51 minut. 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor