Pogoda w Bydgoszczy 23 maj 2020 | Redaktor
Majowe deszcze i burze  [POGODA]

Pogoda nie będzie już tak przyjemna jak ta, którą obserwowaliśmy wczoraj. W nocy od zachodu Polski wzrasta zachmurzenie i pojawiają się opady deszczu.

Początek ochłodzenia [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 05:53

Najcieplejszy dzień cyklu [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 06:46

Klin wyżu znad półwyspu Skandynawskiego, który jeszcze wczoraj zapewniał nam słoneczną pogodę, ustępuje na wschód, pod naporem zatoki niżu znad rejonu wysp Brytyjskich. Niż ten jednak wypełnia się i wkrótce zaniknie, a jutro od południowego zachodu rozbudowywać się będzie kolejny klin wyżowy, tym razem związany z wyżem znad zatoki Biskajskiej.

Strefa dużego zachmurzenia i opadów przemieszcza się na wschód, w Bydgoszczy jeszcze o 7.30 komunikat METAR lotniska podawał bezchmurne niebo, pół godziny później słońce już było schowane za chmurami. W Bydgoszczy opady pojawią się około godziny 11-tej. Temperatura maksymalna wyniesie 14 stopni. Wiatr będzie umiarkowany, południowy.

Jutro za frontem chłodnym, po rannych rozpogodzeniach, pojawiać się będzie zachmurzenie przez chmury kłębiaste oraz nadal występować będą przelotne opady, miejscami intensywne, możliwe też będą burze. Temperatura maksymalna przed południem może sięgnąć jutro 18 stopni, po przejściu frontu chłodnego około południa spadnie do około 12, a wieczorem poniżej 10. Wiatr już od rana zmieni kierunek na zachodni, w czasie burz będzie porywisty, do 80 km/h.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 4.36, a zajdzie o 20.53. Dzień będzie trwał 16 godzin i 17 minut. 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor