Pogoda w Bydgoszczy 25 sie 2019 | Redaktor
Nasze lato stabilne [POGODA]

Wyż Corina miał rano swoje centrum nad Bałtykiem i przesuwać się będzie teraz na wschód.

Pochmurno, słabe opady [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 06:10

Bez ocieplenia [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 08:14

Tam nad Białorusią umocni się i będzie kształtował pogodę w Polsce przez najbliższe kilka dni. Wyże na półkuli północnej, w przeciwieństwie do niży, obracają masy powietrza wokół swojego centrum w kierunku zgodnym ze wskazówkami zegara. Dlatego w przypadku kiedy mamy wyż na wschodzie, a niż na zachodzie, najczęściej dochodzi do napływu ciepłego powietrza z południa lub ze wschodu, o ile centrum wyżu jest odsunięte na północ. Tak właśnie jest w tym przypadku i już wczoraj mieliśmy dość wysoką temperaturę. 

W najcieplejszym momencie było w Bydgoszczy ponad 28 stopni. Noce jednak są już dosyć długie, wystarczająco długie, by ciepło z ziemi zostało wypromieniowane. W związku z tym nad ranem temperatura spada do około 10 stopni. Dziś o godzinie 6.00 odnotowano 12 stopni, wczoraj 10.

Dziś w Bydgoszczy będzie zachmurzenie małe bez opadów temperatura maksymalna do 29 stopni. Jutro pogoda bez większych zmian, może pojawić się nieco więcej chmur pochodzących z konwekcji, ale nie będzie z nich padać deszcz, ani też nie zasłonią na dłużej słońca. 

W dłuższej perspektywie słoneczna pogoda trwać będzie mniej więcej do środy. Następnie spodziewać się możemy fali deszczu, która jednak będzie przejściowa. Po tych deszczach może nastąpić krótkie ochłodzenie, ale po następnym weekendzie wrócą słoneczne dni  i letnie temperatury. 

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 5.46, a zajdzie o 19.53. Dzień będzie trwał 14 godzin i 7 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor